На платформі Google Arts & Culture, що спеціалізується на диджиталізованих зображеннях мистецьких творів, текстах чи оцифрованих об'єктах культурної спадщини, відтепер є розділ про українську культуру.
Про це повідомляє Міністерство культури та стратегічних комунікацій.
"Україна поруч" містить оцифровані колекції з понад 15 культурних інституцій, зокрема:
- Skeiron;
- Національного художнього музею України;
- Українського інституту;
- Національного Музею Івана Гончара;
- Музею театрального мистецтва України, Національного музею історії України;
- Художнього музею Галагана;
- Собору святої Софії;
- Львівського історичного музею;
- Національного музею декоративних мистецтв, архітектурної;
- дизайн-студії Balbek Bureau;
- Музею "Стародавній Львів".
Також на сторінці проєкту є понад 150 історій, понад 200 оцифрованих 3D-моделей культурних пам'яток, віртуальні галереї та мистецькі твори в доповненій реальності (AR).
В розділі історії також написані життєписи видатних Українців, це і письменники, винахідники, артисти балету, кінорежисери. Зокрема є історії про поетесу Лесю Українку, інженера винахідника Ігоря Сікорського, письменника і політика Володимира Винниченка.
Ці всі речі вперше з'явилися в одному місці, доступ до якого можливий з будь-якого куточка світу безкоштовно. Завдяки такому формату вдасться охопити велику аудиторію, що зможе дослідити та споглядати культурну спадщину України через інтернет.
Проєкт вдалося реалізувати за партнерства Міністерства культури та стратегічних комунікацій, Ukraine House, оцифрувальної компанії Skeiron та музейних інституцій, які розмістили свої колекції на сторінках "Україна поруч".
Компанія Skeiron розповідала Суспільне Культура, що проєкт виник з ініціативи Google:
"12 липня 2022 року нам написав Google, що їм подобається наш проєкт #SaveUkrainianHeritage з диджиталізації пам'яток архітектури і вони хочуть поспілкуватися з нами про їхній майбутній проєкт про українську культуру і нашу участь в ньому", — Skeiron.
Підтримайте збір Суспільного Мовлення разом із фондом "Повернись живим" для батальйону безпілотних авіаційних систем 14 Окремої механізованої бригади ЗСУ.
Читайте нас у Facebook, Instagram і Telegram, дивіться наш YouTube і TikTok
Поділіться своєю історією з Суспільне Культура. З нами можна зв'язатися у соціальних мережах та через пошту: [email protected]