Українська компанія, яка оцифровує пам'ятки культурної спадщини України Skeiron, почала співпрацю з платформою Google Arts & Culture в межах проєкту "Україна поруч".
Про це Skeiron повідомив в Instagram.
Проєкт "Україна поруч" почався у 2022 році для популяризації української культури. На платформі вже є сторінка Skeiron з близько 40 об'єктами культурної спадщини, зокрема нещодавно оцифрований Кам'янець-Подільський замок. Також на платформі є чотири статті про українську архітектурну спадщину.
У коментарі для Суспільне Культура команда Skeiron розповіла, що до повномасштабного вторгнення намагалися зареєструватися на Google Arts & Culture. Однак для цього було багато бюрократичних перепон: вимоги для організації та реєстрації. А вже 12 липня 2022 року Google сам написав Skeiron та допоміг зареєструватися і розібратися з платформою.
"12 липня 2022 року нам написав Google, що їм подобається наш проєкт #SaveUkrainianHeritage з диджиталізації пам'яток архітектури і вони хочуть поспілкуватися з нами про їхній майбутній проєкт про українську культуру і нашу участь в ньому. Ми зідзвонилися, отримали повну інформацію і почали працювати над матеріалами від нашої команди Skeiron для проєкту «Україна поруч»", — розповіли в Skeiron.
Вони додали, що вели комунікацію з Google Arts & Culture щотижня впродовж 3–4 місяців.
А сам Skeiron мав завантажити на платформу 40 3D-моделей, які мали з'єднатися з Google-пошуком, щоб у відповідь на пошуковий запит висвітлювалась 3D-модель.
"В листопаді 2022-го планувався запуск проєкту та івент в Києві, але в той день був сильний обстріл, тому івент скасували, а запуск стався тільки онлайн", — розказали в Skeiron.
В компанії вважають, що ця співпраця збільшить доступність до української спадщини:
Ця співпраця відкриє доступ до широкої глобальної аудиторії, дозволяючи людям з усього світу ознайомитися з українською культурою та історією, зокрема саме нашою роботою. Завдяки Google ми залучали фінансування для оцифрування, знайшли нових партнерів на міжнародному рівні, і також це інформаційна підтримка для компанії і проєкту.
Компанія працює над новими статтями та моделями. Крім того, співпраця Skeiron продовжується не тільки з Google, а також з українськими музеями, для яких вона створює сторінки, щоб ті без посередників завантажували моделі, створювали 3D-тури чи статті.
"У нас вже є два кейси: музей "Львів Стародавній" та Археологічний музей Інституту українознавства імені Івана Крип'якевича НАН України", — розповіли в Skeiron.
Skeiron має на меті створити платформу, яка міститиме мапу оцифрованих об'єктів в Україні.
Про Skeiron
Компанію Skeiron започаткували у 2016-му, і з цього часу вона вже оцифрувала понад 100 будівель в Україні та за кордоном. Зокрема, влітку 2023 року вона почала оцифровувати головний храм Києво-Печерської Лаври — Успенський собор. А в грудні 2023-го оцифрувала будівлю колишньої резиденції митрополитів у Чернівцях.
Підтримайте збір Суспільного Мовлення разом із Фондом "Повернись живим" для батальйону безпілотних авіаційних систем 14 Окремої механізованої бригади ЗСУ.
Читайте нас у Facebook, Instagram і Telegram, дивіться наш YouTube і TikTok
Поділіться своєю історією з Суспільне Культура. З нами можна зв'язатися у соціальних мережах та через пошту: [email protected]