В Україні стартувала стипендійна програма для ветеранів зі сфери культури та освіти: як вона працюватиме

В Україні стартувала стипендійна програма для ветеранів зі сфери культури та освіти: як вона працюватиме

В Україні стартувала програма для ветеранів війни зі сфери культури
Художник Богдан Бунчак. Інша Освіта / Insha Osvita/Facebook

Громадська організація "Інша Освіта" 9 вересня запустила стипендійний проєкт "ВІЛЬНО/VILNO" для ветеранів і ветеранок російсько-української війни, які до мобілізації працювали у сферах освіти, культури та мистецтва. Програма допомагатиме адаптуватися до цивільного життя.

Про це йдеться в пресрелізі, наданому Суспільне Культура.

У межах програми 10 ветеранів чи ветеранок зможуть отримати кошти для відновлення та адаптації до цивільного життя. Також вони можуть розраховувати на психологічну та юридичну допомогу, відвідати зустрічі з колегами з цивільного кола для підтримки у реінтеграції.  

Програма доступна для всіх міст і регіонів України.

Стипендійна програма триватиме 4 місяці, протягом яких ветерани отримають 600 євро. Ці гроші можна використати для навчання, оренди робочого місця, матеріалів для роботи тощо.

Учасники програми також зможуть податися на фінансування для створення мистецького чи освітнього проєкту. Грантові кошти можна буде витратити для створення звукової роботи або відеоарту, оренди майстерні, створення інсталяції, перекладу власної книги, створення подкасту. У межах цієї програми оберуть три проєкти.

"Хочемо, аби межа між ветеранами та цивільним середовищем стала якомога менш помітною. Щоби відчутний брак людей зменшувався, а уповільнений розвиток середовища ставав менш відчутним", — каже операційна менеджерка ГО "Інша Освіта" Юлія Аленіна.

Хто може податися на стипендію

Потрібно відповідати таким критеріям:

  • бути ветеранкою чи ветераном, що до служби працювали у культурній, освітній чи мистецькій сферах;
  • різноманітність реалізованих проєктів до служби в Збройних силах України;
  • заявка написана українською мовою, а всі поля заявки заповнені та мають зміст;
  • наявний план відновлення професійної діяльності на час отримання стипендії.

Щоб взяти участь у програмі, потрібно заповнити аплікаційну форму до 22 вересня 2024 року включно. Програму "ВІЛЬНО/VILNO" реалізовують за підтримки Robert Bosch Stiftung.

До створення програми доєдналися художня галерея "Асортиментна кімната", яку створила "Інша Освіта", та художник Богдан Бунчак, який у своїй мистецькій практиці працює з темою релігії. Окрім цього, він доброволець та демобілізований військовий після поранення. Богдан Бунчак працював над розробкою програми на етапі глибинних інтерв'ю.

Підтримайте збір Суспільного Мовлення разом із Фондом "Повернись живим" для батальйону безпілотних авіаційних систем 14 Окремої механізованої бригади ЗСУ.

Читайте нас у Facebook, Instagram і Telegram, дивіться наш YouTube і TikTok

Поділіться своєю історією з Суспільне Культура. З нами можна зв'язатися у соціальних мережах та через пошту: [email protected]

На початок