Як змінювалася назва Мінкульту за весь час існування

Як змінювалася назва Мінкульту за весь час існування

Мінкульт — історія реформ від туризму до стратегічних комунікацій
Мінкульт. Фото: Новинарня

Дипломата Миколу Точицького 5 вересня призначили міністром культури та стретегічних комунікацій. Відповідно до назви посади, схоже, відомство вкотре змінює назву, тепер на Міністерство культури та стратегічних комунікацій.

Суспільне Культура зібрало, як змінювалася назва відомства за час незалежності.

  • 1991–1997 — Міністерство культури України

Після проголошення незалежності у 1991 році Україна зберегла структуру управління культурною сферою, успадковану від Радянського Союзу. Міністерство культури займалося питаннями розвитку національної культури, охорони культурної спадщини, підтримки творчих колективів, а також організації культурних заходів. Переважно це був період адаптації та переосмислення ролі культури в нових незалежних умовах, без значних структурних змін.

  • 1997–2005 — Міністерство культури і мистецтв України

У 1997 році відомство змінило назву на Міністерство культури і мистецтв України. Це було пов'язано з тим, що уряд вирішив підкреслити важливість мистецького складника, виокремивши його в назві. Такий підхід мав показати зростання уваги до розвитку мистецтв як ключової частини культурного процесу, включно з театром, музикою, живописом, кіно та іншими напрямами.

Як змінювалася назва Мінкульту за весь час існування
Оксана Білозір, колишня міністерка культури та мистецтв (4 лютого — 16 травня 2005) та колишня міністерка культури та туризму (16 травня — 5 жовтня 2005). Facebook/Oksana Bilozir

Назва залишалася незмінною до 2005 року. Цей період також можна відзначити як час міжнародної співпраці в культурній сфері.

  • 2005–2010 — Міністерство культури і туризму України

У 2005 році до функцій міністерства додали розвиток туризму, що відобразилося в новій назві. Об'єднання цих двох сфер мало сприяти розвитку культурного туризму, залученню міжнародних туристів до українських культурних пам'яток і фестивалів. Цей період характеризується активним просуванням України на міжнародній туристичній арені та розвитком туристичної інфраструктури навколо культурних об'єктів.

Як змінювалася назва Мінкульту за весь час існування
Генеральний директор — художній керівник Львівського національного академічного театру опери та балету імені Соломії Крушельницької, колишній міністр культури та туризму (2007–2010) Василь Вовкун у Львові, 18 квітня 2024. УНІАН/Кравс Євгеній

Водночас були й дискусії про доцільність об'єднання цих двох галузей.

  • 2010–2019 — Міністерство культури України

У 2011 році міністерство було реорганізовано і функції, пов'язані з туризмом, передали новому Міністерству інфраструктури, а сам орган повернувся до назви Міністерство культури України. Це дало сфокусуватися виключно на питаннях культури, що передбачали підтримку національної культурної спадщини, розвиток мистецьких ініціатив, підтримку народної творчості та забезпечення культурної освіти.

  • 2019–2020 — Міністерство культури, молоді та спорту України

У 2019 році міністерство знову реорганізували, його функції розширилися, охопивши питання молоді та спорту. Це об'єднання мало на меті комплексний підхід до роботи з молодіжною політикою, фізичним вихованням і спортивною інфраструктурою.

  • 2020–2024 — Міністерство культури та інформаційної політики України
Як змінювалася назва Мінкульту за весь час існування
Олександр Ткаченко, колишній міністр культури та інформаційної політики (2020–2023). Міністр культури та інформаційної політики України Олександр Ткаченко під час відкриття виставкового мистецького проєкту "Світ Сковороди", 2 грудня 2022 року, фото: УНІАН

У 2020 році відомство вкотре отримало нову назву — Міністерство культури та інформаційної політики України. Це відображає нову роль міністерства в умовах сучасної інформаційної війни та пропаганди. Окрім традиційної ролі в культурі, міністерство стало відповідальним за інформаційну політику держави, зокрема захист від дезінформації, розвиток державної комунікації та підвищення інформаційної безпеки країни.

  • 2024 — Міністерство культури та стратегічних комунікацій України

Відомство перейменували, щоб "посилити боротьбу з дезінформацією".

Підтримайте збір Суспільного Мовлення разом із Фондом "Повернись живим" для батальйону безпілотних авіаційних систем 14 Окремої механізованої бригади ЗСУ.

Читайте нас у Facebook, Instagram і Telegram, дивіться наш YouTube і TikTok

Поділіться своєю історією з Суспільне Культура. З нами можна зв'язатися у соціальних мережах та через пошту: [email protected]

На початок