У новій історичній драмі BBC англосаксів ХІ століття зіграють темношкірі актори

У новій історичній драмі BBC англосаксів ХІ століття зіграють темношкірі актори

Актор Еландер Мур, який зіграє в історичному серіалі "Король та завойовник" від BBC
Актор Еландер Мур, який зіграє в історичному серіалі "Король та завойовник" від BBC. The Telegraph

У новій історичній драмі BBC "Король та завойовник" англосаксів зіграє расово різноманітний акторський склад. Такий підхід творців викликав критику в громадськості.

Про це повідомляє The Telegraph.

Восьмисерійний серіал "Король та завойовник" розповість про боротьбу Гарольда ІІ та Вільгельма І Завойовника за англійський престол у 1066 році. Згідно з рішенням творців, історичних постатей в етнічно однорідній Англії ХІ століття зіграє расово різноманітний склад.

"Король та завойовник" — це серіал студії CBS Studios, придбаний BBC. Виконавча директорка CBS Studios Ліндсі Мартін заявила, що сценарій запропонує "сміливий і свіжий погляд на історію".

Зокрема, до акторського складу приєднаються темношкірі актори Джейсон Форбс та Еландер Мур. Форбс зіграє вигаданого персонажа Тана Томаса, а Мур — реальну історичну постать, графа Нортумбрії Моркара.

Такий підхід викликав критику. Історик і колишній працівник BBC Зарір Масані заявив: "Деякі з нас, зокрема «кольорові» люди, виросли з думкою, що актори повинні виглядати як персонажі, яких вони грають".

Він попередив, що рішення творців серіалу може заплутати і ввести глядачів в оману, додавши, що "абсолютно божевільно застосовувати цю кольорову сліпоту до періоду, коли Британія була найменш мультикультурною".

"Оскільки весь серіал, безсумнівно, буде мати мало спільного з історичними фактами, я думаю, що нам доведеться змиритися з химерним уявленням про те, що в англосаксонській Англії існували чорні графи", — прокоментував кембриджський історик Девід Абулафія.

Головні ролі в "Королі та завойовнику" зіграють Джеймс Нортон та Ніколай Костер-Вальдау.

Підтримайте збір Суспільного Мовлення разом із Фондом "Повернись живим" для батальйону безпілотних авіаційних систем 14 Окремої механізованої бригади ЗСУ.

Читайте нас у Facebook, Instagram і Telegram, дивіться наш YouTube і TikTok

Поділіться своєю історією з Суспільне Культура. З нами можна зв'язатися у соціальних мережах та через пошту: [email protected]

На початок