Зручність, нижча ціна і блекаути: чому електронні книжки стають популярними в Україні

Зручність, нижча ціна і блекаути: чому електронні книжки стають популярними в Україні

Популярність електронних книжок в Україні: причини
Дівчина читає електронну книжку. unsplash/Lala Azizli

Останні кілька років електронні книги стають все більш популярними в Україні. Видавці це пов'язують як із вимушеною еміграцією українців, так і зі зручністю такого формату.

Про це розповідає видання LIGA.net.

На популярність електронних книжок серед українців також впливає:

  • нижча ціна за паперовий варіант (в середньому на 30–40 % — все, що закладено на безпосередній друк видань;
  • зручність і мобільність;
  • перехід більшої кількості людей на українську мову;
  • блекаути, коли читання лишається чи не єдиною розвагою в довгі години без світла.

Видання зазначає, що раніше в Українському інституті майбутнього вказували, що протягом 2022–2023 років такі книжки купували 17 % серед опитаних, а от Український інститут книги дає дані про 12 % читачів переважно електронного формату на відміну від 5 % у 2020 році.

Зокрема, у "Видавництва 21", "Лабораторії" і "Видавництва Старого Лева" продаж електронних книг становить 15–20 % від доходу, в Yakaboo Publishing (разом з аудіокнижками) — 28 %, у Vivat — 4,2 %.

А у "КСД" взагалі зазначили, що за п'ять місяців 2024 року продали електронних книг, як за увесь 2022 рік і 65 % від 2023-го.

Вимкнення електроенергії теж частково впливає на популярність електронних книжок, оскільки цей формат можна читати на будь-якому пристрої, що дуже зручно.

Хоча, зазначають у виданні, це не визначальний фактор, оскільки значна частина людей старається економити заряд пристроїв, а ті, хто любить читати у паперовому форматі, використовують автономні лампи й ліхтарі за відсутності світла.

Підтримайте збір Суспільного Мовлення разом із Фондом "Повернись живим" для батальйону безпілотних авіаційних систем 14 Окремої механізованої бригади ЗСУ.

Читайте нас у Facebook, Instagram і Telegram, дивіться наш YouTube і TikTok

Поділіться своєю історією з Суспільне Культура. З нами можна зв'язатися у соціальних мережах та через пошту: [email protected]

На початок