Майбутні батьки отримають сертифікати на купівлю книжок, але не зараз: як працюватиме новий закон

Майбутні батьки отримають сертифікати на купівлю книжок, але не зараз: як працюватиме новий закон

Хто отримає сертифікат на придбання книжок
Українські книгарні. Колаж Суспільне Культура

Володимир Зеленський підписав закон, що запроваджує сертифікати на придбання книжок для українців, яким виповнилося 18 з 1 січня 2024 року. На цю програму виділили 372 млн грн, це десята частина від загального обороту книжкового ринку.

Про це в ефірі телемарафону розповіли народна депутатка Євгенія Кравчук та директорка Українського інституту книги Олександра Коваль.

Кравчук зазначає, що на такий сертифікат також претендуватимуть люди, які стають батьками, але вже після закінчення дії воєнного стану.

А також, що кошти — 372 млн грн — держава не може витратити на армію, бо вони йдуть із тієї частини бюджету, яка приходить з різної допомоги: кредити, гранти, які дають інші країни.

Вона додає, що сертифікат буде працювати як "ковідна тисяча" у 2020 році: кошти на спеціальній картці можна буде витратити лише на купівлю книжок — як паперових, так і електронних чи навіть аудіокнижок.

"Українці хочуть читати. Від 2022 року книги подорожчали, працювати видавцям складно. Атака на «Фактор-друк» підкреслила, що Росія прицільно знищує, зокрема, українську книгу. І кому, як не Україні, підтримати її", – говорить Кравчук.

Олександра Коваль зазначає, що ця сума — 372 млн грн — досить велика. Це десята частина від загального обороту книжкового ринку.

А за ці кошти українці зможуть купити книжок, що дасть видавцям змогу додатково надрукувати 1,5–2 млн примірників.

Вона також розповіла, що згідно з тогорічним дослідженням УІК близько 4,5 млн українців залишаються активними користувачами бібліотек. Це цифра, яка схожа на польську кількість користувачів бібліотек.

Підтримайте збір Суспільного Мовлення разом із Фондом "Повернись живим" для батальйону безпілотних авіаційних систем 14 Окремої механізованої бригади ЗСУ.

Читайте нас у Facebook, Instagram і Telegram, дивіться наш YouTube і TikTok

Поділіться своєю історією з Суспільне Культура. З нами можна зв'язатися у соціальних мережах та через пошту: [email protected]

На початок