370 млн грн на книжки для українців: президент підписав закон про субсидії для книгарень та книжкові сертифікати

370 млн грн на книжки для українців: президент підписав закон про субсидії для книгарень та книжкові сертифікати

Згідно з законопроєктом 11251 повнолітні українці отримають сертифікати на покупку книжок
Володимир Зеленський підписав закон, що передбачає видачу українцям сертифікатів на купівлю книжок. Колаж Суспільне Культура/Ніка Назаренко

Володимир Зеленський підписав законопроєкт № 11251, який передбачає державні субсидії на оренду приміщень для книгарень, а також запроваджує сертифікати на придбання книжок.

Про це 18 червня повідомила директорка Українського інституту книги Олександра Коваль.

Коваль зазначає, що тепер залишилися формальності — постанова Кабміну, яка визначатиме порядок надання допомоги і внесення змін до порядку використання коштів УІК.

Вона додає, що на цю програму закладено в бюджеті 370 млн гривень і за ці кошти українці зможуть купити книжок, що дасть видавцям змогу додатково надрукувати 1,5–2 млн примірників.

"Нам усім на радість, а ворогам на погибель", — додає вона.

Народна депутатка та одна з ініціаторок законопроєкту Євгенія Кравчук у власному пості наголосила, що вже цього року українці, яким починаючи з 1 січня 2024 року виповнилось 18 років, отримають сертифікат у "Дії" на суму 908 грн на книжки.

Скористатися ним можна буде протягом року.

Вона також додала, що за законом запрацюють і субсидії для відшкодування оренди для приміщень книгарень. Це все вже передбачено в бюджеті, додаткових витрат з державної казни не буде.

Верховна Рада ухвалила цей закон наприкінці травня. Кравчук тоді зазначала, що в суспільстві є запит на ці послуги, оскільки частка людей, які читають щодня, з 2020 року збільшилась з 8 % до 17 %.

Підтримайте збір Суспільного Мовлення разом із Фондом "Повернись живим" для батальйону безпілотних авіаційних систем 14 Окремої механізованої бригади ЗСУ.

Читайте нас у Facebook, Instagram і Telegram, дивіться наш YouTube і TikTok

Поділіться своєю історією з Суспільне Культура. З нами можна зв'язатися у соціальних мережах та через пошту: [email protected]

На початок