Фільм "Культурний квест: Україна" з ONUKA отримав денну премію "Еммі" — як найкраща спеціальна програма

Фільм "Культурний квест: Україна" з ONUKA отримав денну премію "Еммі" — як найкраща спеціальна програма

Проєкт "Культурний квест: Україна" став найкращою соціальною програмою денного ефіру в США
З фільму "Культурний квест: Україна". Facebook/Culture Quest

У США назвали лауреатів денної премії "Еммі" — її вручають найкращим шоу в денних американських телевізійних програмах. Нагороду в категорії "Видатна спеціальна програма" отримав проєкт "Культурний квест: Україна" (Culture Quest: Ukraine).

Про це повідомили творці проєкту в соцмережах.

"Без сумніву, перемога супроводжується гірко-солодкими емоціями, якщо порівняти її з холодною реальністю війни, яка триває в Україні. Неможливо передати словами, як би я хотів, щоб мої українські друзі могли піднятися на сцену «Еммі» і отримати цю нагороду особисто... але це просто не та реальність, в якій зараз живуть українці", — йдеться у дописі.

Випуск розповідає про людей з культурного сектору України, які роблять усе, щоб жити й зберігати культурну спадщину в часи війни, "надихати своїх співгромадян і нагадувати решті світу, чому Україна варта того, щоб за неї боротися".

"Це була неймовірна подорож на багатьох рівнях, і хоча не бракувало важких речей, які ми побачили і про які поговорили, не було жодних сумнівів щодо стійкості людей, з якими ми зустрічалися, та рішучості українського народу боротися за свою країну і свою культуру", — зазначають автори стрічки.

Режисером проєкту став Ян Грант, який подорожував Україною у вересні 2022 року разом з оператором Яном Левассером. Проспонсорував зйомки коледж Густава Адольфа в Сент-Пітері у штаті Міннесота.

Грант додає, що над стрічкою працювали й українці. Зокрема, співачка Ната Жижченко (ONUKA) стала креативною продюсеркою і сама з'явилася в кадрі — режисер поспілкувався з музиканткою в Чернігові.

Як розповідала Жижченко, зйомки відбувалися у мистецькому просторі "Фабрична, 12", це будинок дідуся співачки, майстра музичних інструментів Олександра Шльончика.

Американському режисеру допомагала також Олеся Островська-Люта та команда з "Мистецького Арсеналу". Грант зазначає, що вони "не лише зіграли свої ролі в епізоді, але й відповідали за основні виробничі елементи та деталі протягом усього шоу — і тому їхні імена також є на цій «Еммі»".

Що відомо про денну премію "Еммі"

Денну премію "Еммі" вручають за найкращі програми на американському телебаченні. Переможців визначають Нью-Йоркська національна академія телевізійних мистецтв і наук та Лос-Анджелеська академія.

Перша церемонія відбулася у 1974 році, розширивши тематику загальної премії "Еммі". Вона вважається телевізійним еквівалентом "Оскара" (для кіно), "Ґреммі" (для музики) і "Тоні" (для театру).

У 2024 році "Шоу Келлі Кларксон" отримало четверту поспіль перемогу в номінації "Ток-шоу", а також здобуло ще дві перемоги — за світловий дизайн та зведення / монтаж живого звуку.

Серіал "Головний госпіталь" завоював чотири нагороди, зокрема "Визначна денна драма". А Entertainment Tonight уже вп'яте стали найкращою розважальною програмою новин.

Серед інших переможців є програма від National Geographic — Animals Up Close з Бертом Грегорі, програма Blue Zones' May Reveal How та African Queens: Njinga від Netflix.

Повний список переможців читайте тут.

Підтримайте збір Суспільного Мовлення разом із Фондом "Повернись живим" для батальйону безпілотних авіаційних систем 14 окремої механізованої бригади ЗСУ.

Читайте нас у Facebook, Instagram і Telegram, дивіться наш YouTube і TikTok

Поділіться своєю історією з Суспільне Культура. З нами можна зв'язатися у соціальних мережах та через пошту: [email protected]

На початок