Ната Жижченко (ONUKA): "Нині весь світ знає, що українці – це круто! Ми здобудемо успішну країну крутих людей"

Ната Жижченко (ONUKA): "Нині весь світ знає, що українці – це круто! Ми здобудемо успішну країну крутих людей"

Ната Жижченко (ONUKA): "Нині весь світ знає, що українці – це круто! Ми здобудемо успішну країну крутих людей"
. Юрій Грязнов, пресреліз

12 травня в італійському Турині відбудеться 2-й півфінал пісенного конкурсу Євробачення. Традиційно офіційним радіотранслятором шоу є Радіо Промінь. Кілька годин разом з вами в прямому ефірі проведуть ведучі Олександра Франко і Євген Павлюченко. Слухачів чекає спілкування з цікавими гостями та маловідомі факти про конкурсантів Євробачення.

Напередодні Олександра і Євген зв’язались із Натою Жижченко, яка зачарувала весь світ своїм виступом на Євробаченні 2017 року в Києві. Фронтвумен гурту ONUKA, мультиінструменталістка та авторка пісень розповіла про ставлення до конкурсу і місію музиканта на війні.

Чому важливо, щоб Україна в цьому році була представлена на конкурсі?

Мені, напевно, було важливіше те, щоб Росія не була представлена цьогоріч на пісенному конкурсі Євробачення. До України зараз багато уваги, тому я не здивуюся, якщо Kalush Orchestra переможе. Мені подобається їхня пісня, вайб і підхід. Мені здається, що це попадання в точку. Таким чином вони кажуть: "Доброго вечора, ми з України".

Я не думаю, що цей конкурс впливовий серед європейської молоді чи молоді загалом. Але, можливо, останнім часом тенденції змінилися, адже ще 5 років тому ця подія не здавалася мені сучасною.

Євробачення як інструмент культурної дипломатії – конкурс колись був створений як культурна подія, яка мала б гарантувати мир у Європі. Наскільки успішно конкурс дає раду з цим завданням сьогодні?

Євробачення досить контраверсійна подія в моєму усвідомленні, оскільки я ніколи не сприймала його як щось вагоме, культурно вагоме чи як культурну дипломатію. Мені здавалося, що увага до Євробачення перебільшена.

У принципі, я, напевно, і зараз так відчуваю, оскільки і сам контент інших країн досить сумнівний, на мою думку. Але Україна показує себе краще і краще, дивує і себе, і світ, тому, мабуть, цей конкурс може бути каналом, щоб показати нас сучасними і крутими. Такими, якими показала нас ця війна.

Я не впевнена, що як інструмент культурної дипломатії цей конкурс може гарантувати мир. Ми ж бачимо, що не працюють жодні конвенції щодо прав людини, тому слід трохи знизити очікування і від культурного фронту в цьому питанні. Так, конкурс може бути інструментом розголосу, майданчиком, з якого артист може розказати про події в країні.

Я не слідкую за конкурсом Євробачення, якщо чесно, і мені здається, що пандемія у свій час розставила всі крапки над "і" у світі та в культурній сфері, і Євробачення від цього також дуже сильно змінилося.

На мою думку, національні відбори на Євробачення роблять дуже багато шуму, більше, ніж саме Євробачення у світі. І, на жаль, вони відкривають не найкращі наші сторони, сторони артистів. А полеміка, яка ведеться навколо конкурсу, гидка, чесно кажучи. На те, скільки бруду виливається одне на одного, дивитися дуже боляче і сумно.

Я не думаю, що Євробачення може впоратися із завданням гарантування миру, що світова громадськість може вплинути на Росію і змусити її зупинити агресію проти України. Це смішно. Путіна не зупинить ніщо, окрім власної смерті або перевороту. Світова громадськість на нього вплинути не може, оскільки ми справді маємо справу з дияволом.

Ми точно знаємо, що Україна переможе. Кажуть, що кожен зараз має працювати "на своєму місці". Як музиканти можуть пришвидшити нашу перемогу ?

Дійсно, Україна точно переможе і кожен має працювати на своєму місці. Я вірю в це. А ще в те, що наша країна має функціонувати. Музиканти мають виступати, бо це неабияка підтримка. Люди співають пісні і коли їм добре, і коли їм погано. А якщо пісні дуже актуальні, то це подвоює значимість цього процесу. Це своєрідний психологічний катарсис, така психологічна підтримка. Якщо такі концерти ще й допомагають зібрати гроші військовим чи гуманітарну підтримку українцям, тоді це теж реальна допомога на культурному фронті. Це підтримка людей, культури, інформаційного розголосу про події в Україні.

Ната Жижченко (ONUKA): "Нині весь світ знає, що українці – це круто! Ми здобудемо успішну країну крутих людей"
Фото: eurovision.tv

Що особисто вам дає сили триматися у цей час?

Я намагаюся жити в контексті війни, мати буденні справи. У цьому мені допомагає мій син, оскільки він не дає можливості страждати або рефлексувати. Усе має йти за планом, бо в нього є свій розклад. Це допомагає функціонувати, як і раніше. Звісно, контекст війни вибив всі робочі і творчі плани. Війна змінила пріоритети і цінності та змусила зовсім інакше подивитися на життя. Хоча здавалося, що пандемія це вже зробила раніше. Та війна зробила це ще раз і ще більш жорстко, більш екзистенційно.

Якою була найбільш зворушлива реакція друзів з-за кордону?

Нас дуже сильно підтримують наші фанати і друзі з-за кордону. Вони теж відчувають тривогу за нас. І те, що я перебуваю вдома, в Києві, це допомагає мені переживати всі ці події, від слова "проживати". Ми на деякий час виїжджали на захід України, але і мені, і Євгену було там досить некомфортно. Там, знаючи, що відбувається тут, було складно. Тому ми повернулися назад ще в досить гарячу фазу. Навіть попри те, що це було небезпечно, в голові стало набагато краще, зрозуміліше. Тут нам легше все проживати, розділяючи всі моменти разом. Волонтерити, взаємодіяти, допомагати теж легше.

Що можеш сказати слухачам Радіо Промінь?

Я хочу підтримати усіх слухачів Радіо Промінь у ці дійсно важкі часи. Це часи нової історії. З одного боку, це дуже цінно – бути учасниками історичних подій, але з іншого — це дуже тривожно і трагічно, бо ніщо не може повернути людське життя. Кожна душа, яка покинула нас за час цієї війни, — це дуже велика ціна. Ми будемо відмолювати цю ціну дуже-дуже багато поколінь. Але я сподіваюсь, що те, що ми здобудемо, — це буде успішна країна крутих людей. Нині весь світ знає, які українські воїни, музиканти, медики, науковці, спортсмени, діячі круті. Українець — це круто. Думаю, це тепер закарбувалося у всіх. Нині це наше надбання на тлі міжнародних відносин. Впевнена, ми будемо достойно чекати на перемогу, допомагати її здобувати і будувати підґрунтя для наших дітей у прекрасній, вільній, успішній країні.

Ми скоро переможемо і на фізичному рівні, оскільки на ментальному вже перемогли. Все буде Україна!

Жива трансляція Євробачення-2022 здійснюється в ефірі Радіо Промінь 10, 12 та 14 травня о 21:00.

Зазначимо, 10 травня гурт Kalush Orchestra, пройшов у фінал пісенного конкурсу Євробачення-2022 з піснею "Stefania" та виступатиме у першій частині фіналу 14 травня.

Нагадаємо, Суспільне Мовлення, яке є членом Європейської мовної спілки, забезпечує відбір і участь представника України у Міжнародному пісенному конкурсі "Євробачення", а також виступає офіційним транслятором конкурсу.

Більше про Євробачення-2022 дізнавайтеся на ютуб-каналі Євробачення Україна, фейсбук-сторінці Євробачення, телеграм-каналі Євробачення Україна та у TikTok.

Війна — усі останні новини

Читайте нас у Facebook: головні новини культури України та світу

Читайте нас у Telegram: головні новини України та світу

Станьте частиною Суспільного: повідомляйте про важливі події з життя вашого міста чи селища. Надсилайте свої фото, відео та новини і ми опублікуємо їх на діджитал-платформах Суспільного. Пишіть нам на пошту: [email protected]. Ваші історії важливі для нас!

На початок