Радіодиктант національної єдності. Як написати та коли чекати на результат

Радіодиктант національної єдності. Як написати та коли чекати на результат

Ексклюзивно
Радіодиктант національної єдності. Як написати та коли чекати на результат
. УНІАН

Радіодиктант національної єдності цьогоріч проводитимуть вдвадцяте. Традиційно він відбувається у День української писемності та мови — 9 листопада. Хто написав текст ювілейного диктанту, де його слухати та яких особливостей чекати охочим долучитися до написання в ефірі Українського радіо розповів член правління Національної суспільної телерадіокомпанії України з радіомовлення Дмитро Хоркін.

Хто підготував диктант і хто читатиме

"Його пише лауреат Національної премії імені Тараса Шевченка, видатний письменник і видавець Іван Малкович. Читає текст людина, яка професійно навчена цього, - актриса театру і кіно, голос нашої радіодрами, театру перед мікрофоном на радіо "Культура" Римма Зюбіна. Між текстом і читанням є ще важлива наукова ланка: нас консультує доктор філологічних наук, професор Лариса Масенко та завідувачка кафедри культури мови, яка проконсультує Римму Зюбіну як правильно продиктувати", - розповів Хоркін.

Де слухати чи дивитись

Радіодиктант відбудеться 9 листопада, у День писемності та мови. Спецпроєкт розпочнеться о 9:00, а сам текст буде диктуватися о 9.15-9.30.

Почути диктант можна на "Українському радіо" та на радіо "Культура". На сайті ukr.radio у розділі "Як слухати" можна подивитися мапу частот "Українського радіо" для свого регіону. Також радіодиктант можна послухати в інтернеті, дивитися на телеканалах UA: Перший та UA: Культура й на каналах регіональної мережі. Крім того, спецпроєкт транслюватиметься на сторінці Українського радіо та корпоративній сторінці Суспільного мовлення у Facebook та на YouTube телеканалу UA: Перший.

"Якщо ви не встигли на 9 ранку, можна пізніше зайти і в Facebook, і в YouTube: там одразу буде викладений ролик із начитаним радіодиктантом", - наголосив Хоркін.

Час на виконання

Протягом доби учасники радіодиктанту можуть відправляти своъ тексти на адресу: Київ 1001, Хрещатик, 26, "Українське радіо", "Радіодиктант". Лист може прийти, наприклад 18 листопада, але штемпель має бути не пізніше 10 листопада. Також свій текст можна надсилати на електронну адресу: [email protected].

Коли будуть результати

Текст радіодиктанту буде розміщено на сайті "Українського радіо" 11 листопада.

"У когось буде самоперевірка, а хто відправив (текст на перевірку - ред.) і переміг, той отримає цінні призи: це будуть і книжки, і різні запрошення, і екскурсії. Карантин мине, а ви зможете побувати в колисці радіомовлення на Хрещатику, 26. у нас тут є розкішний музей, а також можна буде зайти в студію і навіть щось поговорити”, - пояснив Хоркін.

Він додав, що головною метою проведення радіодиктанту є не виставляння оцінок, а "спонукати до вивчення української мови, до вдосконалення, підвищення культури української мови”.

На початок