Федерація європейських видавців висловила співчуття через обстріл росіянами харківської друкарні

Федерація європейських видавців висловила співчуття через обстріл росіянами харківської друкарні

Росіяни знищили 50 тисяч книг у харківській друкарні "Фактор-друк"
Дитяча книга у знищеному ракетами цеху друкарні, 24 травня 2024 року. Суспільне Харків/Дитяча книга у знищеному ракетами цеху друкарні, 24 травня 2024 року

Внаслідок російського обстрілу 23 травня у Харкові згоріла друкарня "Фактор-друк". Федерація європейських видавців (FEP) висловила співчуття та закликала долучитися до пожертв на підтримку українських видавців.

Про це розповідає "Читомо" з посиланням на сайт федерації.

"Бомби, які вбили сімох людей і знищили тисячі книжок, мають лише одну мету знищити людство. Європейська книжкова спільнота підтримує Україну. Ми повинні продовжувати і розширювати співпрацю з нашими українськими колегами", зазначив президент організації Рікардо Франко Леві

Федерація також закликала купувати українські книжки, щоб розповсюджувати їх серед переселенців та забезпечити "необхідну видимість цієї яскравої літератури".

Крім того, вони закликали долучитися до пожертв — усі кошти спрямують на підтримку постраждалих та відновлення друкарні у Харкові.

Федерація європейських видавців висловила співчуття через обстріл росіянами харківської друкарні
Знищений російськими ракетами палітурковий цех друкарні "Фактор-друк" у Харкові, 24 травня 2024 року. Суспільне Харків/Валерія Ємець

FEP є незалежною асоціацією європейських асоціацій книговидавців, нині вона представляє 29 організацій. Україна приєдналася у лютому 2022 року як запрошений член.

Федерація також бере участь у проєкті Tales of EUkraine (TEUk) за підтримки європейської програми "Креативна Європа". Мета - друк і розповсюдження двомовних видань для дітей у Європі. У межах проєкту планують створити видавничий каталог із понад 100 українських дитячих книжок, він триватиме до жовтня 2025 року.

Раніше федерація засудила повномасштабне вторгнення Росії на Україну. Там зазначили, що Україна є вільною країною у вільній Європі та "має право на мир і демократію, на безпечне життя своїх громадян і на територіальну цілісність".

Обстріл харківської друкарні

23 травня внаслідок російського обстрілу загорілася друкарня "Фактор-друк". Внаслідок цього спалено 50 000 книг, на робочих місцях загинули семеро працівників друкарні, ще 21 людина дістала поранення.

Палітурний цех, в який влучили, частково згорів, у ньому зруйнований дах та унікальне обладнання. Загальні збитки склали близько шести мільйонів євро.

На відновлення приміщення піде щонайменше пів року, розповів Суспільне Харків власник групи компаній "Фактор" Сергій Політучий.

Видавництво Vivat зазначало, що "Фактор-друк" це один з найбільших типографських комплексів повного циклу у Європі, тому тут друкуються майже всі українські видавництва.

Читайте нас у Facebook, Instagram і Telegram, дивіться наш YouTube і TikTok

Поділіться своєю історією з Суспільне Культура. З нами можна зв'язатися у соціальних мережах та через пошту: [email protected]

На початок