Суд скасував статус пам'ятки архітектури для пивоварні Шульца на Деміївці

Суд скасував статус пам'ятки архітектури для пивоварні Шульца на Деміївці

Суд скасував статус памʼятки для Пивоварень Шульца
Пивоварня Шульца в Києві. Facebook/Департамент охорони культурної спадщини КМДА

Київський окружний адміністративний суд скасував статус памʼятки архітектури для комплексу "Пивоварня Шульца". Його у вересні 2023 року надав будинку Департамент охорони культурної спадщини КМДА

Про це 14 травня розповідає активіст Дмитро Перов.

"Це одна з найстаріших броварень міста та приклад унікальна промислової архітектури Києва", — пише він.

До суду звернулась Благодійна організація "Міжнародний благодійний фонд «Фонд національного добробуту Криму»" з проханням визнати наказ Департаменту протиправним та скасувати його.

У рішенні суду вказано: позивач повідомив, що він є одноосібним власником нежитлових будівель і хоче тут створити Кримськотатарський культурно-освітній центр.

І що ще перед початком реалізації проєкту у 2022 році здійснив оцінку технічного стану будівель. Тоді стало відомо, що частина споруд перебувають в аварійному стані, а решта є непридатними для нормальної експлуатації. Але департамент надав статус пам'ятки навіть без належного пакету документів.

Натомість у департаменті усе заперечили й стверджували, що на момент визнання пивоварні Шульца памʼяткою архітектури мали усі відповідні документи й діяли згідно з Порядком обліку об'єктів культурної спадщини № 158.

Однак суд вирішив задовольнити позовні вимоги у повному обсязі та скасував статус памʼятки для будівель.

Що відомо про пивоварню Шульца

Пивоварня Шульца розташована на Голосіївському проспекті, 8, на Деміївці. Будівля зведена у 1860–1890 роках.

Останні 10 років пам'ятка належала "Фонду національного добробуту Криму", одним зі співзасновників якого є чинний міністр оборони України Рустем Умєров.

Пивоварня має історико-культурну цінність та внесена до переліку об'єктів ХІХ–XX століть, яким може загрожувати знищення або пошкодження.

У лютому 2023 року пивоварню Карла Шульца почали розбирати будівельники, проте втрутилась Київська міська прокуратура і роботи зупинили.

Читайте нас у Facebook, Instagram і Telegram, дивіться наш YouTube і TikTok

Поділіться своєю історією з Суспільне Культура. З нами можна зв'язатися у соціальних мережах та через пошту: [email protected]

На початок