Meta хоче придбати одне з найбільших англомовних видавництв Simon & Schuster для тренування ШІ

Meta хоче придбати одне з найбільших англомовних видавництв Simon & Schuster для тренування ШІ

ЗМІ
Meta хоче придбати видавництво Simon & Schuster для навчання ШІ
Штучний інтелект. Суспільне Культура/Вікторія Желєзна

Компанія Meta, яка є власницею соціальних мереж Facebook та Instagram, міркує над тим, щоб купити видавництво Simon & Schuster, отримавши книжки для тренування своїх інструментів штучного інтелекту.

Про це повідомляє The New York Times.

Згідно з аудіозаписами внутрішніх зустрічей, які потрапили до журналістів, керівники, юристи та інженери Meta зустрічались у березні та квітні 2023 року, щоб обговорити, як компанія може отримати більше даних для тренування моделей ШІ. Тоді команда обговорювала купівлю Simon & Schuster або можливість платити 10 доларів за книгу за права на ліцензування нових видань.

Simon & Schuster вважають одним із головних книжкових видавництв англомовного світу та частиною так званої великої п'ятірки — разом із Penguin Random House, HarperCollins, Hachette та Macmillan. Simon & Schuster видає Стівена Кінга, Коллін Гувер та Боба Вудворда.

У березні 2020 року Paramount Global, материнська компанія Simon & Schuster, оголосила про намір продати видавництво. Після заблокованого судом США планованого злиття з Penguin Random House, Simon & Schuster врешті продали приватній інвестиційній компанії KKR у серпні 2023 року.

Згідно з аудіозаписами, Ахмад Аль-Дале, віцепрезидент Meta з питань генеративного штучного інтелекту, повідомив керівникам, що компанія використала майже кожну книгу, вірш та есе англійською мовою, що у доступі в інтернеті, для тренування ШІ, тому шукає нові джерела для навчання.

Працівники стверджували, що використовували ці тексти без дозволу, та обговорювали, як використовувати їх більше, навіть якщо це призведе до судових позовів. Юрист компанії висловив "етичні" занепокоєння щодо використання інтелектуальної власності, але їх проігнорували, як пише The New York Times.

Також обговорювали можливість пошуку підрядників в Африці для збору резюме художніх та наукових текстів, які містили зміст, захищений авторським правом: "оскільки у нас немає способу не збирати це", — сказав один із менеджерів.

Марія Палланте, президентка Асоціації американських видавців, не вірить, що Simon & Schuster погодились би на такий продаж.

Питання щодо авторського права

Технологічні компанії, включно з OpenAI, Google та Meta, ідуть на ризик, ігноруючи корпоративні політики та обговорюючи можливість обходу законів, щоб отримати дані, потрібні для просування штучного інтелекту.

Розробники ШІ використовують тексти, зокрема письменників, і це призводить до позовів щодо захисту авторського права. Один із позовів у США суд частково відхилив, але залишив звинувачення у прямому порушенні авторських прав.

Читайте нас у Facebook, Instagram і Telegram, дивіться наш YouTube і TikTok

Поділіться своєю історією з Суспільне Культура. З нами можна зв'язатися у соціальних мережах та через пошту: [email protected]

На початок