Театральні прем'єри квітня: що готують українські театри у Києві, Харкові та Дніпрі

Театральні прем'єри квітня: що готують українські театри у Києві, Харкові та Дніпрі

Театральні вистави квітня: добірка прем'єр Києва, Харкова та Дніпра
Артисти на сцені театру ім. Івана Франка. . Артисти на сцені театру ім. Івана Франка. Фото: МКІП

Як Герасим Калитка Карпенка-Карого став Гєрою Барсєткою, що чекає на Степана Радченка в еротичній радіовиставі та як трагедія королеви Марії Стюарт розкрилася в кіноестетиці моди й брендів?

Які прем'єри готують українські театри у квітні, читайте в добірці Софії Коваленко спеціально для Суспільне Культура.

"Сто тисяч" у "Театрі Драматургів"

Прем'єра: 1 і 5 квітня

Театральні прем'єри квітня: "Сто тисяч"
Постер до вистави "Сто тисяч". Пресслужба

До Дня сміху в "Театрі Драматургів", що в Києві, представлять чорну комедію "Сто тисяч" за однойменною п'єсою Катерини Пенькової у режисурі Аркадія Непиталюка.

У центрі сюжету торезький бізнесмен Гєра Барсєтка, який піднявся на чорній лихоманці. Він хоче кинути свого давнього конкурента — місцевого наркобарона Пузиря.

У театрі зазначають, що сучасне прочитання фокусується на класичній трагікомедії Івана Карпенка-Карого. Основною темою лишається людська жадібність, проте герої зображені нашими сучасниками. Вони живуть на окупованій території, але не втрачають рис українських архетипів.

"Місто" у Харківському академічному драматичному театрі

Прем’єра: 5 і 12 квітня

"Місто" у Харківському академічному драматичному театрі
"Місто" у Харківському академічному драматичному театрі. Пресслужба

Режисерка й сценографка вистави Ольга Турутя-Прасолова створила еротичну радіовиставу "Місто". Інсценізація однойменного урбаністичного роману Валер'яна Підмогильного, де головний герой Степан Радченко приїздить із села до Києва навчатися. Він націлений підкорити столицю та припинити протистояння села й міста.

Автори вистави ставлять питання: наскільки герой співзвучний із сьогоденням, які він має цілі, які кризи долає? Глядачам обіцяють легку й глибоку виставу, сповнену життєвих переживань і любовних інтриг.

"Тваринні інстинкти" у Дніпровському академічному театрі драми і комедії

Прем’єра: 12 і 13 квітня

"Тваринні інстинкти" у Дніпровському академічному театрі драми і комедії
"Тваринні інстинкти" у Дніпровському академічному театрі драми і комедії. Пресслужба

Трилер "Тваринні інстинкти" за п'єсою американського драматурга Дона Нігро "Звірині історії" поставив режисер Антон Меженін. Людство перебуває в пастці цивілізації: умовний "сірий вовк" найчастіше зовсім поруч, а добро не завжди перемагає зло.

Як зазначили в театрі, виставу грають за зчиненою завісою — у гардеробній, де серед тисяч костюмів є істоти, що керуються природними інстинктами! Публіці пропонують зануритися в місце, що приховує наші секрети — шафу з купою таємних речей і масок. Актори перевтілились у тварин, аби розповісти людські історії.

"Марія Стюарт" у Національному академічному драматичному театрі імені Івана Франка

Прем’єра: 24 і 25 квітня

"Марія Стюарт" у Національному академічному драматичному театрі імені Івана Франка
"Марія Стюарт" у Національному академічному драматичному театрі імені Івана Франка. Пресслужба

Режисером постанови "Марія Стюарт" за однойменною п'єсою Фрідріха Шиллера став Іван Уривський. П'єса написана на основі документальних фактів про життя останньої католицької королеви Шотландії Марії Стюарт. Історія розповідає про владу, милосердя, гордість, підступність і любов.

Франківці створили світ, де королеви Марія та Єлизавета — це бренд, а сцена — простір моди, бутику, презентації, показу колекції. Нереалістичний сон, у якому закони життя діють допоки не ставиш їх під сумнів, а тоді все розсипається, ніби в сюрреалістичному фільмі.

За словами команди, обрана для вистави естетика нагадуватиме чи кіно, чи кліп.

"Отелло" у Національному академічному драматичному театрі імені Лесі Українки

Прем’єра: 27 і 28 квітня

"Отелло" у Національному академічному драматичному театрі імені Лесі Українки
"Отелло" у Національному академічному драматичному театрі імені Лесі Українки. Пресслужба

Трагедію Вільяма Шекспіра "Отелло" ставить Давид Петросян. За сюжетом класичної п'єси головний герой, мавр Отелло, одружується з донькою венеційського сенатора Дездемоною. Помічник Отелло Яго ненавидить його й удається до брехні, запевняючи в зраді Дездемони. Через ревнощі й зайву довірливість мавр душить дружину.

Режисера не цікавить тема ревнощів, її він вважає поверхневою. У постанові розкриють Отелло як військового, генерала. Його корабель здатен плити, допоки герой чує та любить. Однак що станеться із судном, коли на ньому запанує ненависть?

Читайте нас у Facebook, Instagram і Telegram, дивіться наш YouTube і TikTok

Поділіться своєю історією з Суспільне Культура. З нами можна зв'язатися у соціальних мережах та через пошту: [email protected]

На початок