"Океан Ельзи" та Ziferblat — ці кліпи зняли в Будинку звукозапису

"Океан Ельзи" та Ziferblat — ці кліпи зняли в Будинку звукозапису

Будинок звукозапису: хто знімав кліпи в модерністській будівлі
Будинок звукозапису: хто знімали кліпи в модерністській будівлі. Kirai Gigs

Будинок звукозапису Українського радіо вже понад 50 років є прихистком для різноманітних музикантів: від найпопулярніших зірок до незалежних інді-проєктів.

У добірці Суспільне Культура з'ясовуємо, які ж українські артисти знімали кліпи у тутешніх студіях.

Що таке Будинок звукозапису

Перш ніж розповідати про кліпи, введемо вас трохи у контекст. Модерністична споруда Будинку звукозапису Українського радіо — це концертно-студійний комплекс, побудований у 1972 році. Велика концертна студія об'ємом 9800 м³ є однією з найбільших подібних студій в Європі й дозволяє записувати великі оркестрові та хорові колективи. Також вона є основною репетиційною залою ансамблів Українського радіо.

Окрім основного залу, тут є ще кілька студій:

  • мала концертна зала для запису колективів до 35 людей;
  • студія для запису літературно-драматичних виробництв, радіопостанов та окремих солістів;
  • кілька студій для запису естрадної музики.

У тутешніх студіях записували свої пісні легенди української музики. В Будинку звукозапису створювали перші композиції Софія Ротару, Василь Зінкевич, Назарій Яремчук, Володимир Івасюк. Також зараз тут працюють і сучасні артисти: "Океан Ельзи", "Бумбокс", Тіна Кароль. The Unsleeping у Будинку звукозапису записували барабанні партії у новий альбом, який планують випустити наприкінці літа.

Океан Ельзи — "Відповідь"

"Океан Ельзи" — постійні гості в Будинку звукозапису.

Саме тут стоїть легендарний рояль з обкладинки культового альбому гурту "Суперсиметрія".

Кліпи БЗЗ
Обкладинка альбому Океан Ельзи — Суперсиметрія. Vinyla

Гурт часто працює над своїми альбомами саме тут. Тож і відеороботу на перший з 2022 року сингл "Відповідь" теж зняли в головному концертному залі будівлі.

Разом зі Святославом Вакарчуком у кадрі також виступає оркестр та хор Українського радіо, яким диригує клавішник "Океану Ельзи" Мілош Єліч. Кліп на пісню зняв режисер Максим Сметана.

За словами "Океану Ельзи", сингл "Відповідь" розповідає про біль, пам'ять, довічну вдячність та складний і довгий шлях до перемоги.

Ziferblat — "Земля"

Пісня за мотивами однойменної повісті Ольги Кобилянської разом із відеороботою зробила Ziferblat одним з найбільш помітних гуртів на рок-сцені ще до виходу дебютного альбому "Перетворення".

Відео знімали на двох локаціях — у селі Витачів Київської області та в Будинку звукозапису.

"Ми 8 годин грали цю пісню, постійно, по 40 разів. І все одно було магічно, я думав, так добре, що ми на своїх місцях, і так шкода, що це сьогодні закінчиться", – згадує фронтмен Даниїл Лещинський.

Режисером кліпу став Семен Мозговий, який до цього знімав "Колискову для ворога" для Стасік та кілька ігрових і документальних фільмів. Кліп на "Землю" посів перше місце в щомісячній номінації кінофестивалю Film in Focus у Бухаресті.

Refinders — Run Mr Max (LIVE)

Київський гурт жанру "синт-поп" дебютував у 2018 році, випустивши кінематографічний кліп на пісню All Night Long, а також лайв на трек Run Mr Max. Остання пісня відсилає до фільмів "Шалений Макс".

"Наче Шалений Макс живе в кожному з нас, існує і в сучасному суспільстві, може носити сорочку, і, може, хтось називає його містером", — так коментував пісню фронтмен Влад Вєлєєв виданню pryvit.

Лайв на Run Mr Max знімали в Будинку звукозапису в супроводі невеликого оркестру струнних і духових інструментів. Сингл увійшов у дебютний альбому гурту Skin Effect.

Про проєкт "Дім Звукозапису" Тіни Кароль

Кліпи БЗЗ
Зйомки проєкту "ДЗЗ". Пресслужба Тіни Кароль

Нещодавно Тіна Кароль анонсувала власний авторський проєкт "Дім Звукозапису" (ДЗЗ), назва якого є алюзією на Будинок звукозапису, де його і знімали. Проєкт націлений "надати нове життя забутим пісням", а Тіна виступає і як інтерв'юерка, і як музична продюсерка проєкту. Першою гостею шоу має стати Юлія Саніна. Дата виходу дебютного випуску поки невідома.

Читайте нас у Facebook, Instagram і Telegram, дивіться наш YouTube і TikTok

Поділіться своєю історією з Суспільне Культура. З нами можна зв'язатися у соціальних мережах та через пошту: [email protected]

На початок