В Україні перевидадуть книгу літературознавиці Соломії Павличко

В Україні перевидадуть книгу літературознавиці Соломії Павличко

Важливо
Теорія літератури, написана Соломією Павличко, Український модернізм в літературі.
"Дискурс модернізму в українській літературі" Соломії Павличко перевидадуть. Соломія Павличко. Колаж Суспільне Культура

В Україні перевидадуть книгу літературознавиці Соломії Павличко "Дискурс модернізму в українській літературі" майже 30 років після першого видання. Видавництво поки не розголошують, а от передмову вже анонсував літературознавець Євгеній Стасіневич.

Про це він написав у своєму Facebook.

Стасіневич у соцмережі розкрив уривок з цієї передмови:

"День теж можна встановити: 27 березня 1997 року, коли друком вийшов «Дискурс модернізму в українській літературі» — докторська дисертація з літературознавства, що стала не просто суперпопулярною, хоча вже це було дивовижним, зважаючи на формат книги, а й спричинила низку гучних скандалів. Тільки безпосередніх рецензій вийшло півтора десятка плюс купа принагідних згадок. І назви більшості з них — украй промовисті: «Приспаний розум породжує чудовиськ», «Не чіпайте святі імена!», «Была ли Леся Украинка лесбиянкой?». Але й «Роман з дискурсом» від Костя Москальця,"— написав він.

Стасіневич у коментарі Суспільне Культура не став розкривати видавництво, але повідомив, що це не будуть "Основи", які в 1992 році заснувала Соломія Павличко.

Він також розповів: "це буде перевидання другої редакції книги від 1999 року, куди Соломія ще тоді додала два розділи, окрім тих, що були в примірнику 1997-го".

Стасіневич також поділився, що передмова, яку він написав, буде обширною. Та міститиме "історію написання, супутні скандали, рецепцію, певну полеміку з тими концептуальними речами, що їх Павличко запропонувала".

Нагадаємо, уперше "Дискурс модернізму в українській літературі" вийшов у видавництві "Либідь" у 1997 році. Друге видання відбулося у 1999 році у тому ж видавництві. Третє видавнння книги здійснило видавництво "Основи".

Перше і поки що єдине видання книжки "Дискурс модернізму в українській літературі"
Перше і поки що єдине видання книжки "Дискурс модернізму в українській літературі". видавництво Либідь

Про Соломію Павличко

Соломія Павличко (15 грудня 1958, Львів — 31 грудня 1999, Київ). Вона була донькою українського письменника Дмитра Павличка.

Павличко — українська літературознавиця, науковиця, перекладачка, публіцистка, авторка праць з теорії літератури та фемінізму. Була докторкою філологічних наук, захистила докторську дисертацію в 1995 році в інституті літератури ім. Т. Г. Шевченка при Національній академії наук України за назвою "Теоретичний дискурс українського модернізму".

Вона посмертно стала лауреаткою премії імені Сергія Єфремова за працю "Дискурс модернізму в українській літературі".

У 1992 році Павличко заснувала видавництво "Основи".

Брала участь у Революції на граніті.

Читайте нас у Facebook, Instagram і Telegram, дивіться наш YouTube і TikTok

Поділіться своєю історією з Суспільне Культура. З нами можна зв'язатися у соціальних мережах та через пошту: [email protected]

На початок