В Європарламенті ухвалили закон про ШІ: у чому суть, які обмеження та хто виступає проти

В Європарламенті ухвалили закон про ШІ: у чому суть, які обмеження та хто виступає проти

В Європарламенті ухвалили закон про ШІ: у чому суть, які обмеження та хто виступає проти
. Фото: Pinterest

У Європарламенті ухвалили закон про штучний інтелект. Він вводить комплексні обмеження штучного інтелекту у світі та покликаний усунути занепокоєння щодо упередженості, пов'язаної з новою технологією.

Про це 13 березня пише Bloomberg.

Цей закон має на меті усунути занепокоєння щодо упередженості, конфіденційності та інших ризиків, пов'язаних із ШІ, а також встановити чіткі вимоги й зобов'язання для розробників і фахівців зі впровадження технології.

Закон забороняє використання ШІ для виявлення емоцій на робочих місцях і в школах, а також обмежує його застосування в ситуаціях з високим ризиком помилки. Крім того, будуть заборонені окремі програми, які вилучають зображення з інтернету або відеозаписів камер спостереження для створення баз даних розпізнавання облич.

Він також накладе обмеження на інструменти генеративного ШІ та того, який "маніпулює людською поведінкою або експлуатує вразливості людей".

За ухвалення нових правил проголосували 523 депутати Європарламенту, 46 — проти, 49 утрималися.

Закон набуде чинності через 20 днів після публікування в офіційному віснику і буде повністю застосовуватися через 24 місяці.

Депутат Європарламенту Брандо Беніфей зазначив, що це "перший у світі обов'язковий до виконання закон про штучний інтелект, щоб зменшити ризики, створити можливості, боротися з дискримінацією та забезпечити прозорість".

Однак законопроєкт викликав занепокоєння

Зокрема, проти нових правил виступали технологічні компанії. Там побоювалися, що обмеження в законі дадуть китайським та американським конкурентам перевагу над європейцями. А цифрові регулятори вважали закон недостатньо дієвим.

Крім того, уряди Франції та Німеччини виступили проти деяких найсуворіших ідей, стверджуючи, що правила зашкодять європейським стартапам, таким як французька компанія Mistral AI та німецька Aleph Alpha GmbH.

У Європарламенті зауважили, що над законом ще дійсно потрібно працювати.

У ЄС хочуть створити Офіс зі штучного інтелекту. Він зможе запитувати інформацію в компаній, що розробляють програми на основі ШІ й теоретично зможе заборонити їхню роботу на території блоку.

Один з авторів закону, член Європарламенту Драгош Тудораче зазначив, що ці правила "дійсно історичні, новаторські. Але змусити їх всі працювати в гармонії з бажаним ефектом і перетворити Європу на цифрову електростанцію майбутнього буде випробуванням нашого життя".

Читайте нас у Facebook, Instagram і Telegram, дивіться наш YouTube і TikTok

Поділіться своєю історією з Суспільне Культура. З нами можна зв'язатися у соціальних мережах та через пошту: [email protected]

На початок