У MoMA відповіли на позов перформера Джона Бонафеде щодо сексуальних домагань під час виставки Марини Абрамович

У MoMA відповіли на позов перформера Джона Бонафеде щодо сексуальних домагань під час виставки Марини Абрамович

У MoMA відповіли на позов перформера Джона Бонафеде щодо сексуальних домагань під час виставки Марини Абрамович
. Фото: WILL RAGOZZINO/Patrick McMullan via Getty Images

У Музеї сучасного мистецтва у Нью-Йорку (MoMA) відповіли на позов художника-перформера Джона Бонафеде — щодо домагань до нього під час перформансу Imponderabilia у 2010 році. Музей заперечує свою провину.

Про це 28 лютого розповідає ArtNews.

Адвокат музею заявив, що MoMA заперечує свою провину за звинуваченнями Бонафеде, "навіть якщо вони правдиві".

Музей стверджує, що не виявляв "гендерної неприязні" і мав процедури, за допомогою яких учасники перформансу могли повідомляти про проблеми.

"Хоча випадковий контакт був очікуваним, MoMA прописав процедури, за якими виконавці повинні повідомляти про будь-які проблеми", — йдеться в заяві.

Зокрема, MoMA нібито найняв менеджера, що мав зв'язувати перформерів і кураторів виставки, які мали створити спеціальну сигнальну систему для попередження охорони у випадку неналежних дотиків від відвідувачів.

Музей стверджує, що Бонафеде поінформував режисера виставки про проблеми і що він міг припинити виступ, але не скористався цією можливістю.

У чому суть позову

Чоловік ініціював судовий позов завдяки нью-йоркському закону, який створив річне вікно для жертв сексуального насильства, що сталося, коли їм було понад 18 років, щоб подати до суду на своїх кривдників, незалежно від того, коли саме це відбулося.

Мова йде про перформанс Imponderabilia, вперше поставлений у 1977 році мисткинею Мариною Абрамович та її тодішнім партнером Улаєм. Він передбачає двох повністю оголених виконавців, які стоять у дверному отворі, змушуючи публіку проходити між ними й обирати, з ким із них зустрітися поглядом.

У своїй заяві Бонафеде описав сім випадків сексуального насильства з боку п'ятьох літніх людей під час участі в роботі Абрамович. Він розповів, як "старший чоловік" повертався до нього, опускав руку, "пестив і мацав" його геніталії, а потім "затримувався на мить, перш ніж пройти в наступну кімнату галереї".

Перформер стверджує, що MoMA "фактично знав про сексуальні напади на багатьох своїх працівників-перформерів, але навмисно і через недбалість не вжив заходів, щоб запобігти повторенню таких нападів".

У позові також стверджується, що інший перформер був звільнений у день відкриття виставки за нездатність зберігати спокій, і що Бонафеде спочатку вирішив зберігати мовчання, щоб уникнути цього.

Читайте нас у Facebook, Instagram і Telegram, дивіться наш YouTube і TikTok

Поділіться своєю історією з Суспільне Культура. З нами можна зв'язатися у соціальних мережах та через пошту: [email protected]

На початок