Художник-перформер подав до суду на Музей сучасного мистецтва за домагання під час виставки Марини Абрамович

Художник-перформер подав до суду на Музей сучасного мистецтва за домагання під час виставки Марини Абрамович

Художник-перформер подав до суду на Музей сучасного мистецтва за домагання під час виставки Марини Абрамович
Джон Бонафеде у Музеї сучасного мистецтва у Нью-Йорку 9 березня 2010 року. Фото: WILL RAGOZZINO/Patrick McMullan via Getty Images

Учасник перформансу Imponderabilia у Музеї сучасного мистецтва під час виставки "Марина Абрамович: У присутності художника" 2010 року подав до суду, звинувачуючи інституцію в тому, що там не змогли запобігти сексуальним домаганням до нього з боку відвідувачів музею.

Про це 23 січня повідомили в ArtNews.

Мова йде про перформанс Imponderabilia, вперше поставлений у 1977 році мисткинею Мариною Абрамович та її тодішнім партнером Улаєм. Він передбачає двох повністю оголених виконавців, які стоять у дверному отворі, змушуючи публіку проходити між ними й обирати, з ким із них зустрітися поглядом.

Нью-йоркський художник і перформер Джон Бонафеде детально описав сім випадків сексуального насильства з боку п'ятьох літніх людей під час участі в роботі Абрамович.

Він зазначає, що "старший чоловік" повертався, опускав руку, потім "пестив і мацав" його геніталії, а далі "затримувався на мить, перш ніж пройти в наступну кімнату галереї".

Чоловік також стверджує, що MoMA "фактично знав про сексуальні домагання до багатьох своїх працівників-перформерів ... але навмисно і з недбалості не вжив заходів, щоб запобігти повторенню таких випадків".

Про інциденти на виставці 2010 року повідомляло видання New York Post, зокрема деякі перформерки розповідали, що їх обмацували, а інші стверджували, що їх "штовхали і тикали". У музеї тоді повідомили, що "добре знають про проблеми" і що порушників випроваджувала охорона.

Бонафеде вимагає штрафних санкцій та відшкодування витрат на адвоката, підкреслюючи, що пережиті сексуальні напади призвели до "років емоційних страждань і завдали істотної шкоди його психічному здоров'ю, тілу, іміджу та кар'єрі".

Чоловік ініціював судовий позов завдяки нью-йоркському закону, який створив річне вікно для жертв сексуального насильства, що сталося, коли їм було понад 18 років, щоб подати до суду на своїх кривдників, незалежно від того, коли саме це відбулося.

Виставка "Марина Абрамович: У присутності художника" стала першою ретроспективою перформансу в Музеї сучасного мистецтва у Нью-Йорку. У ній тоді брали участь 38 митців, які по черзі змінювали одне одного по вісім разів на дві години в різних частинах експозиції.

Читайте нас у Facebook, Instagram і Telegram, дивіться наш YouTube і TikTok

Поділіться своєю історією з Суспільне Культура. З нами можна зв'язатися у соціальних мережах та через пошту: [email protected]

На початок