"Берлінале" звернувся до правоохоронців через злам Instagram: невідомі виклали антисемітські пости

"Берлінале" звернувся до правоохоронців через злам Instagram: невідомі виклали антисемітські пости

Оновлено
"Берлінале" звернувся до правоохоронців через злам Instagram: невідомі виклали антисемітські пости
"Берлінале", Верена Паравель із закликом припинити вогонь зараз, 24 лютого 2024 року. Фото: Monika Skolimowska/picture alliance via Getty Images

Невідомі 25 лютого зламали Instagram-сторінку однієї з програм кінофестивалю "Берлінале". На ній розмістили антисемітські дописи. Організатори фестивалю звернулися до правоохоронців.

Про це йдеться у заяві "Берлінале".

В Instagram розмістили антисемітські зображення та текст про війну на Близькому Сході. Фестиваль заявив, що ці висловлювання не відображають їхню позицію та не є офіційними заявами.

"«Берлінале» рішуче засуджує цей злочинний акт, видалив дописи та запустив розслідування. Крім того, «Берлінале» звернувся щодо порушення кримінальної справи проти невідомих зловмисників. LKA (державна кримінальна служба) почала розслідування", — йдеться у повідомленні фестивалю.

Заяви на фестивалі

На церемонії нагородження "Берлінале" деякі учасники зробили політичні заяви, що мають антисемітські ознаки. Вони критикували Ізраїль за війну з ХАМАСом. У фестивалі наголошують, що ці заяви відображають лише позицію деяких учасників. Виконавча директорка фестивалю Марієт Різенбек у промові на відкритті фестивалю згадала напад ХАМАСу на Ізраїль 7 жовтня 2023 року та закликала звільнити заручників, а також говорила про страждання людей і в Ізраїлі, і в Палестині.

Деякі учасники використали суботню церемонію закриття, щоб зробити додаткові заяви. Серед них був американський кінорежисер Бен Рассел, який отримав нагороду за фільм "Пряма дія" в секції Encounters. Він виступав у куфії, арабському елементі одягу. Рассел звинуватив Ізраїль у вчиненні "геноциду" мешканців Гази. А палестинський режисер Базель Адра заявив, що Ізраїль "знищує" палестинців.

Посол Ізраїлю в Німеччині Рон Просор відреагував на подію, заявивши: "Знову німецька культурна сцена демонструє свою упередженість, викладаючи червону доріжку виключно для митців, які сприяють делегітимізації Ізраїлю. На «Берлінале 2024» антисемітський та антиізраїльський дискурс зустрінуто оплесками".

Також на "Берлінале":

  • "Золотого ведмедя" Берлінського кінофестивалю вручили документальному фільму "Дагомея";
  • в Оксани Забужко на відкритті фестивалю спрацював застосунок "Повітряна тривога";
  • Спеціальну відзнаку від екуменічного журі на Берлінале отримала стрічка "Мирні люди" (Intercepted) Оксани Карпович;
  • на закритті Берлінале Оксана Забужко сказала: "Це найбільша війна на знищення з 1945 року".

Оновлено о 15:35. У попередній версії новини йшлося, що фестиваль засудив антисемітські заяви учасників заходу, що не відповідає дійсності. Деякі учасники висловили свою позицію щодо війни Ізраїлю та ХАМАС, згодом німецькі політики та медіа охрестили ці слова антисемітськими. Перепрошуємо у читачів за неточність.

Читайте нас у Facebook, Instagram і Telegram, дивіться наш YouTube і TikTok

Поділіться своєю історією з Суспільне Культура. З нами можна зв'язатися у соціальних мережах та через пошту: [email protected]

На початок