Як працює платформа для друку книжок письменників-початківців "Видала Громада": пояснює засновник

Як працює платформа для друку книжок письменників-початківців "Видала Громада": пояснює засновник

Ексклюзивно
Як працює платформа для друку книжок письменників-початківців "Видала Громада": пояснює засновник
Платформа "Видала громада". vydala.hromada/Instagram

В Україні заснували краудфандингову платформу "Видала Громада", за допомогою якої автори-початківці зможуть друкувати свої книжки коштом благодійників.

Про це стало відомо з Instagram-сторінки проєкту.

"Видала громада" позиціює себе як перше видавництво, де головним редактором зможе бути сам автор. Платформа ж допомагатиме авторам залучати фінансування, забезпечувати друк та логістику до книгарень за відсоток отриманих відкритим збором коштів.

"Зазвичай видати книгу — це складний і прісний процес. Наша платформа полегшує життя авторам", — обіцяють засновники.

Для того, щоб краудфандинговий сервіс видав книжку, письменникам-початківцям треба зареєструвати свій твір. Якщо читачі передзамовлять більш як 100 примірників, він піде в друк.

Усі подальші етапи виробництва команда "Видала Громада" обіцяє взяти на себе — "від макета до готового примірника".

Письменник та керівник проєкту Максим Тодоров розповів Суспільне Культура, що наразі свої рукописи надіслали понад 20 авторів. Заявки поки приймають через Google-форму, але до початку літа "Видала Громада" планує запустити сайт.

Як з'явилася ідея створення платформи

"Видала Громада" виникла завдяки перемозі на конкурсі Social Impact Awards Ukraine 2023. Однак ідея створення такого онлайн-сервісу з'явилася в Тодорова ще 2022 року. Тоді він написав дитячу книгу "Як бути українцем: інструкція для прибульців" про День Незалежності.

Автор розіслав свій твір у 15 редакцій — та відгукнулася лише одна з них. Максиму Тодорову відповіли, що він поки невідомий автор, тож надрукувати книжку зможуть тільки за його кошти. Мінімальна ціна за тираж від видавництва виявилася надто високою для початківця, тому Тодоров вирішив діяти автономно. Це стало точкою відліку для його стартапу.

Письменник зібрав кошти для видання своєї книжки на краудфандингу "Спільнокошт". З цього досвіду народилася ідея "Видала Громада".

"Великі видавництва орієнтуються на вже відомі ім'я — ми ж хочемо бути тими, хто відкриє ці імена читачам", — пояснює Тодоров.

Також керівник проєкту поділився з Суспільне Культура макетом майбутньої платформи.

Макет майбутнього сайту платформи "Видала Громада
Макет майбутнього сайту платформи "Видала Громада. Скриншоти Суспільне Культура надав Максим Тодоров

Макет майбутнього сайту платформи "Видала Громада"
Макет майбутнього сайту платформи "Видала Громада". Скриншоти Суспільне Культура надав Максим Тодоров

Читайте нас у Facebook, Instagram і Telegram, дивіться наш YouTube і TikTok

Поділіться своєю історією з Суспільне Культура. З нами можна зв'язатися у соціальних мережах та через пошту: [email protected]

На початок