Подяка команді, Маріуполь і Авдіївка: промова Мстислава Чернова зі сцени премії BAFTA

Подяка команді, Маріуполь і Авдіївка: промова Мстислава Чернова зі сцени премії BAFTA

Подяка команді, Маріуполь і Авдіївка: промова Мстислава Чернова зі сцени премії BAFTA
Євген Малолєтка (зліва направо), Мішель Мізнер, Василіса Степаненко, Рені Аронсон-Рат та Мстислав Чернов спереду по центру, Лондон, 18 лютого 2024 року. Фото: Kate Green/BAFTA/Getty Images for BAFTA

Документальний фільм Мстислава Чернова "20 днів у Маріуполі" отримав нагороду BAFTA. У своїй промові режисер подякував команді та колегам, а також згадав про тимчасово окуповану Авдіївку.

На сцену за нагородою піднявся сам Чернов, а також фотокореспондент Євген Малолєтка та продюсерка Василіса Степаненко, які разом із ним працювали в оточеному Маріуполі у 2022 році.

Крім того, на сцені були кінопродюсерки Мішель Мізнер та Рені Аронсон-Рат.

"Це не про нас. Це про Україну, про людей Маріуполя, і я хочу зосередитися на цьому. Вчора (17 лютого — ред.) впало ще одне українське місто — Росія окупувала Авдіївку і багато міст до цього. Тому історія Маріуполя — це символ всього, що сталося", — сказав Чернов.

Символ боротьби, символ віри, і дякую за те, що ви дали нам можливість висловитися. Продовжуймо боротися.

Що відомо про фільм "20 днів у Маріуполі"

Стрічка "20 днів у Маріуполі" розповідає про перші тижні бойових дій у Маріуполі Донецької області під час повномасштабного вторгнення Росії в Україну 2022 року.

Над фільмом працювали режисер і фотограф Мстислав Чернов, фотограф Євген Малолєтка та продюсерка й журналістка Василіса Степаненко. Вони стали останніми журналістами, які висвітлювали початок знищення Росією Маріуполя — за це усі троє отримали Пулітцерівську премію.

Кіно стало найкасовішим документальним фільмом в Україні минулого року, зібравши 500 тисяч грн тільки за перший вікенд прокату.

Раніше Мстислав Чернов отримав премію Гільдії режисерів США (DGA Awards) за "видатні режисерські досягнення в документальному кіно".

Кінопремія BAFTA — щорічна нагорода, яку присуджує Британська академія телебачення та кіномистецтва. вручають з 1948 року в Лондоні. Це британський аналог "Оскара".

Проте "20 днів у Маріуполі" номіновані й на премію "Оскар" в категорії "Найкращий документальний фільм". Церемонія нагородження відбудеться уночі 11 березня.

Читайте нас у Facebook, Instagram і Telegram, дивіться наш YouTube і TikTok

Поділіться своєю історією з Суспільне Культура. З нами можна зв'язатися у соціальних мережах та через пошту: [email protected]

На початок