Президент обрав двох представників до наглядової ради УКФ за своєю квотою

Президент обрав двох представників до наглядової ради УКФ за своєю квотою

Важливо
Президент обрав двох представників до наглядової ради УКФ за своєю квотою
.

Президент Володимир Зеленський обрав представників до наглядової ради Українського культурного фонду за своєю квотою. Відповідний указ він підписав 8 лютого.

До складу наглядової ради увійдуть:

  • Олеся Жураківська — акторка, директорка й художня керівниця Київського академічного театру драми і комедії на лівому березі Дніпра;
  • Володимир Шейко — генеральний директор Українського інституту.
Володимир Шейко та Олеся Жураківська наглядова рада УКФ
Фото: УКФ

Наглядова рада УКФ — це один з органів управління Українського культурного фонду. Загалом у наглядовій раді 9 членів. По двоє призначають президент та МКІП, ще по двоє представників обирають від закладів культури та громадських об'єднань через онлайн-голосування. Строк повноважень членів — три роки.

Від того, хто потрапить у наглядову раду, залежить, як надалі працюватиме УКФ, оскільки рада призначає аудит, погоджує річну фінансову звітність, схвалює рішення експертних рад щодо проєктів, вартість яких перевищує мільйон гривень.

22 січня шляхом онлайн-голосування обрали Олександра Книгу та Юрія Савчука від закладів культури, а від громадських організацій — Богдана Логвиненка та Володимира Воробея.

Своїх представників до органу ще має обрати Мінкульт.

Раніше т. в. о. міністра культури та інформаційної політики Ростислав Карандєєв заявив, що потрібно провести консультації, щоб обрати представників до наглядової ради.

Останнього члена фонду — голову УКФ — обирають інші 8 членів наглядової ради. Крім того, всі члени наглядової ради працюють на громадських засадах, тобто не отримують зарплати.

Читайте нас у Facebook, Instagram і Telegram, дивіться наш YouTube і TikTok

Поділіться своєю історією з Суспільне Культура. З нами можна зв'язатися у соціальних мережах та через пошту: [email protected]

На початок