Акторка Олеся Жураківська: "Театр – це живий організм. Він існує для того, щоб боротися за душі людей"

Акторка Олеся Жураківська: "Театр – це живий організм. Він існує для того, щоб боротися за душі людей"

Акторка Олеся Жураківська: "Театр – це живий організм. Він існує для того, щоб боротися за душі людей"
Олеся Жураківська/FB

Провідна акторка Театру драми і комедії на лівому березі Дніпра Олеся Жураківська очолила рідний театр. Виконувати обов'язки директорки-художньої керівниці театру вона буде на час воєнного стану і до проведення конкурсу на цю посаду. Слухачам Українського радіо вона розповіла про свої перші емоції та думки після свого призначення.

"Наша мета на сьогодні, враховуючи обставини, в яких ми живемо, – не втратити те, що ми напрацювали, зберегти і примножити наші надбання, наші традиції. А для нашого театру традиційним є експериментувати, не боятися говорити про важливе і бути в авангарді", – так сказала після свого призначення в.о. директорки-художньої керівниці театру Олеся Жураківська. Акторка переконана, що театр – це живий організм. Він існує для того, щоб боротися за душі людей.

"Щоб давати їм світло і надію, примушувати думати, переживати, співчувати. Головні ключові речі, які допоможуть нам вистояти, залишатися людьми за будь-яких обставин", – каже Олеся Жураківська.

Театру невдовзі виповниться 45 років. Засновник театру Едуард Митницький починав з сучасної драматургії. Театр постійно був у авангарді змін. І таким чином став одним із найпопулярніших у країні. Сама ж Олеся Жураківська працює в театрі з 2002 року і належала завжди, як каже сама, до частини відповідального колективу, була свідомою до своєї професії та подій, які відбувалися в театрі на навколо. Каже, що ніколи не уявляла собі, що буде на цій посаді.

Акторка Олеся Жураківська на чолі рідного театру: "Щось мені підказує, що я зможу це зробити"
Акторка Олеся Жураківська. Фото: Facebook / Олеся Жураківська

"Це було в першу чергу бажання колективу. Я прислухалася. Якщо люди бачать в мені (керівні риси, – ред.), то вони, мабуть, є. Так мене вітали (із призначенням, – ред.), ніби день народження! Якщо люди так радіють, значить вони бачать в мені керівника. І щось мені підказує, що я це зможу зробити".

За всі роки театр постійно змінювався. Нині працює багато молодих акторів. Є, як каже Олеся Жураківська, хороша команда і, головне, її готовність до роботи: "Правильно не змінювати радикально вектори, а працювати з тією драматургією, яка народжується зараз. Не полишати класику. Налагоджувати нові зв'язки. У військовий час надважливо будувати ці зв'язки не лише на сцені, а й поза сценою, давати людям тепло. Ми будемо рухатися так, як ми рухалися. Додамо лише гілочки відгалуження".

Є в планах працювати активніше зі найменшими глядачами, над сімейним переглядом, виставками, цікавими колабораціями з митцями у різних напрямках. Зараз театр активно працює над фестивальними роботами. Буде багато копродукції. Театр зараз активно шукає грантову підтримку.

Олеся Жураківська планує також виступати надалі на сцені як акторка.

Хто така Олеся Жураківська

Олеся Жураківська — українська акторка театру і кіно. З 2002 року працює в Київському академічному театрі драми і комедії на лівому березі Дніпра. Нагороджена Орденом княгині Ольги ІІІ ступеня (2021), а також мистецькою премією "Київ" імені Амвросія Бучми (2021).

Лауреатка телевізійної нагороди "Телетріумф" за роль у серіалі "Шлях у порожнечу" (2014). Чотириразова номінантка театральної премії "Київська пектораль" (2006, 2009, 2013, 2019). У 2018 році виконала роль дівчини з відром у фільмі Сергія Лозниці "Донбас", за яку була номінована на премії "Кіноколо" (2018) і "Золота дзиґа" (2019).

Харківські актори зіграли виставу за Хвильовим у США

У жовтні художній керівник Театру на Лівому березі Дніпра Стас Жирков опублікував у своєму Facebook пост про те, що йде з посади керівника театру. Пізніше на порталі "КиївВлада" вийшла стаття про те, що Театр на межі знищення через свого екскерівника – з прямою мовою акторів Театру, Народних артистів України.

Суспільне Культура поговорило про цю ситуацію з екскерівником театру Стасом Жирковим та акторкою Олесею Жураківською – розмову читайте тут.

Читайте нас у Facebook і Telegram, дивіться наш YouTube

Станьте частиною Суспільне Культура: напишіть нам про цікаві події культурного життя вашого міста чи селища. Надсилайте свої фото, відео та новини і ми опублікуємо їх на діджитал-платформах Суспільного. Пишіть нам на пошту: [email protected]. Ваші історії важливі для нас!

На початок