22 січня завершилося онлайн-голосування за чотирьох нових членів до наглядової ради Українського культурного фонду — по двоє від закладів культури та громадських об'єднань.
Про це повідомляє МКІП.
Від закладів культури найбільше голосів отримали:
- директор-художній керівник Херсонського обласного академічного музично-драматичного театру ім. М. Куліша Олександр Книга (72 голоси);
- директор Національного музею історії України у Другій світовій війні Юрій Савчук (67 голосів).
Від ГО найбільше голосів отримали:
- директор TOB "ППВ Mepeжi знань" Володимир Воробей (57 голосів);
- голова ГО "Українер" Богдан Логвиненко (56 голосів).
Наразі оприлюднили протоколи голосування. Далі у середу, 24 січня, комісія офіційно затвердить переможців.
Про наглядову раду УКФ
Це один з органів управління Українського культурного фонду. Загалом у наглядовій раді 9 членів. По двоє призначають президент та МКІП, ще по двоє представників обирають від закладів культури та громадських об'єднань через онлайн-голосування. Строк повноважень членів — три роки.
Мінкульт та президент поки не оголошували своїх членів. В. о. міністра культури Ростислав Карандєєв заявляв, що хоче провести з культурними дієвцями консультації щодо кандидатів від МКІП.
Нинішні вибори нових членів пройшли не без проблем. Про проблемність дієвці культури наголошували, зокрема, у відкритому листі до президента та в. о. міністра культури. Діячі заявляли про порушення принципів доброчесності Олександром Сусленським: частина ГО, яка зареєстрована голосувальниками, пов'язана з нинішнім членом ради.
Низка громадських організацій вирішила об'єднатися довкола двох консолідованих кандидатів — ними стали Богдан Логвиненко та Володимир Воробей, які врешті й перемогли у голосуванні.
Сусленський своєю чергою заявив, що відмовиться від роботи у наглядовій раді УКФ, якщо його оберуть до наступного складу.
Нинішнє голосування за нових членів наглядової ради було важливе через низку скандалів з попереднім складом ради у 2021 році. Детальніше про це читайте у матеріалі.
Читайте нас у Facebook, Instagram і Telegram, дивіться наш YouTube і TikTok
Поділіться своєю історією з Суспільне Культура. З нами можна зв'язатися у соціальних мережах та через пошту: [email protected]