Більше не треба шукати запрошення: Bluesky стає доступним для всіх користувачів

Більше не треба шукати запрошення: Bluesky стає доступним для всіх користувачів

Більше не треба шукати запрошення: Bluesky стає доступним для всіх користувачів
Колаж Суспільне Культура

Тепер до соцмережі Bluesky зможуть приєднатися всі охочі — більше не потрібні спеціальні запрошення від уже активних користувачів. Шлях від бета-тестування до остаточного релізу зайняв майже рік.

Про це пишуть у The Verge.

Bluesky створив співзасновник Twitter (тепер X) Джек Дорсі, і застосунок вважають одним із найперспективніших конкурентів соцмережі Ілона Маска.

Проєкт представили ще у 2019 році, а перших працівників найняли у 2021-му. Зараз у компанії працює трохи менше ніж 40 штатних працівників, близько половини з яких займаються модерацією та підтримкою користувачів.

Соцмережа має схожий на Х інтерфейс, а також можливості для постів. Довжина допису має ліміт у 256 символів, можна додавати фото. Ці пости можна коментувати, лайкати і ділитися ними на сторонніх сервісах.

блускай тепер вільний для всях
Інтерфейс Bluesky. Фото: Bluesky

Bluesky використовує власну структуру з відкритим кодом, AT Protocol. Спочатку цей проєкт був частиною X, але у 2021 році Дорсі пішов з компанії.

В інтерв'ю виданню The Verge генеральна директорка Джей Грабер каже, що команді потрібно було розробити більше функцій модерації та привести інфраструктуру в стабільний стан, перш ніж остаточно вийти із закритої бета-версії.

Вона додала, що з моменту запуску рік тому застосунок отримав понад 3 мільйони реєстрацій і що було "набагато більше завантажень".

Зараз команда проєкту сподівається залучити більше активних користувачів і підвищити активність тих, хто вже давно зареєструвалися, але рідко щось викладали або реагували на чужі публікації.

Видання зауважує, що важливою ознакою Bluesky є децентралізація: це дозволить користувачам створювати "власні версії Bluesky", а ще переходити між мережами й зберігати підписників. Грабер порівняла це з поштовими сервісами на кшталт Gmail, Outlook чи Yahoo Mail, що дозволяє користувачам надсилати листи на різні скриньки.

Розробники також хочуть налагодити монетизацію: наприклад, брати гроші за окремі функції або додаткову комісію за доступ до приватних стрічок.

Читайте нас у Facebook, Instagram і Telegram, дивіться наш YouTube і TikTok

Поділіться своєю історією з Суспільне Культура. З нами можна зв'язатися у соціальних мережах та через пошту: [email protected]

На початок