Під час "Берлінале" пройде виставка про південь України за фільмом "Редакція" Романа Бондарчука

Під час "Берлінале" пройде виставка про південь України за фільмом "Редакція" Романа Бондарчука

Під час "Берлінале" пройде виставка про південь України за фільмом "Редакція" Романа Бондарчука
. Фото: Дарʼя Аверченко/надане командою фільму

Світову прем'єру стрічки "Редакція" режисера Романа Бондарчука на "Берлінале" супроводжуватиме виставка, присвячена дослідженню півдня України.

Про це раніше повідомляло Суспільне Культура.

Команда фільму розказала про деталі проєкту.

Виставка "Щось просте, тваринне, сильне" відкриється 17 лютого у фоє Інституту Пілецького в Берліні.

У межах виставки можна буде побачити мультимедійну інсталяцію, що "відтворює простір херсонських редакцій" зі стрічки та занурить відвідувачів у контекст регіону.

В експозиції представлять роботи членів команди: фотографії Херсонщини та місцевих жителів, інтерв'ю з медійниками й медійницями, а також світлини із залаштунок зйомок.

Учасники та учасниці:

  • режисер Роман Бондарчук;
  • оператор Вадим Ільков;
  • продюсерка й співсценаристка Дар'я Аверченко;
  • фотограф Олександр Течинський;
  • фотографка Лі Білецька.

Виставка триватиме з 17 до 21 лютого 2024 року.

Постер до виставки "Щось просте, тваринне, сильне"
Постер до виставки "Щось просте, тваринне, сильне". Постер наданий командою фільму

Про що фільм "Редакція"

"Редакція" — другий повнометражний ігровий фільм Романа Бондарчука. Його знімали у 2021 році на Херсонщині, як і попередню роботу Бондарчука — стрічку "Вулкан", за яку він здобув Шевченківську премію у 2019-му.

За жанром це драма з елементами комедії. Сюжет розповідає про молодого біолога Юру, який працює в музеї. Одного разу він вирушає в експедицію і стає свідком підпалу лісу. Герой приносить фото паліїв до редакції місцевої газети та за збігом обставин залишається у ній працювати.

Головну роль у кінокартині зіграв херсонський журналіст Дмитро Багненко.

Про Берлінський міжнародний кінофестиваль

Берлінський міжнародний кінофестиваль — міжнародний кінофестиваль категорії А, який вважають одним із найпрестижніших фестивалів Європи та світу в сфері кіно. Відбувається щороку з 1951-го в лютому. У 2024 році фестиваль триватиме з 15 по 25 лютого.

Близько 400 фільмів презентують у різноманітних секціях. Враховуючи понад 230 тисяч проданих квитків і близько 430 тисяч глядачів (серед них і фахівці у цій сфері), "Берлінале" називають найбільш відвідуваним фестивалем світу.

Членкинею журі основного конкурсу 74-го Берлінського міжнародного кінофестивалю стала українська письменниця Оксана Забужко.

Українські фільми на "Берлінале-2024"

У програмі Forum відбудеться світова прем'єра стрічки режисерки Оксани Карпович під назвою Intercepted ("Мирні люди"), створеної разом із Канадою та Францією.

Окрім цього, "Берлінале" представить роботу режисерки Світлани Ліщинської A Bit of Stranger ("Трохи чужа") у програмі Panorama Dokumente.

На фестиваль також потрапила короткометражна стрічка "Образа" Гліба Осатинського. Це американський режисер українського походження.

Повну програму фестивалю можна буде переглянути на сайті із 6 лютого 2024 року.

Читайте нас у Facebook, Instagram і Telegram, дивіться наш YouTube і TikTok

Поділіться своєю історією з Суспільне Культура. З нами можна зв'язатися у соціальних мережах та через пошту: [email protected]

На початок