Лауреатці Нобелівської премії миру в Ірані дали додатковий тюремний термін

Лауреатці Нобелівської премії миру в Ірані дали додатковий тюремний термін

Нагрес Мохаммаді
Іранська правозахисниця Наргес Мохаммаді на зустрічі з питань прав жінок у Тегерані, Іран, 27 серпня 2007 року. Фото: AP Photo/Vahid Salemi

Суд в Ірані оголосив ще один вирок вже ув'язненій правозахисниці Наргес Мохаммаді, лауреатці Нобелівської премії миру. Їй додатково дали 15 місяців тюрми за нібито поширення пропаганди проти Ісламської республіки.

Про це повідомляє Associated Press, посилаючись на інформацію від її родини. Про вирок також відомо зі сториз із верифікованої сторінки в Instagram від імені Мохаммаді.

Повідомлення про новий термін для Нагрес Мохаммаді
Повідомлення про новий термін для Нагрес Мохаммаді. Фото: скриншот/narges_mohamadi_51/Instagram

Розповідається, що новий вирок ухвалили 19 грудня. Мохаммаді відмовилася прийти на судові засідання.

Окрім додаткових 15 місяців ув'язнення, Мохаммаді на 2 роки після звільнення буде заборонено виїжджати за кордон, бути членкинею політичних і соціальних груп та користуватися телефоном.

Згідно з ухвалою суду, жінку мають вивезти за межі Тегерану. Найімовірніше, вона буде відбувати нове покарання в іншій адміністративній одиниці Ірану. Досі Мохаммаді утримували в тегеранській в'язниці "Евін". Зараз вона відбуває 30-місячний термін за поширення пропаганди проти влади, непокору у в'язниці та наклеп на владу.

Протести Мохаммаді в ув'язненні

Наргес Мохаммаді 6 листопада розпочала голодування у в'язниці. Серед причин — те, що їй разом з іншими ув'язненими не надають медичну допомогу, а також протест проти обов'язкового носіння хусток жінками в країні.

Мохаммаді також була однією з натхненниць загальнонаціональних жіночих протестів, які спалахнули після смерті 22-річної Махси Аміні. Аміні померла після того, як її затримала і нібито побила поліція, тому що дівчина не була в хіджабі, як того вимагає іранська влада.

Що відомо про присудження Нобелівської премії миру Наргес Мохаммаді

Нобелівський фонд 6 жовтня 2023 року оголосив лауреатку Нобелівської премії миру. Премію отримала Наргес Мохаммаді за її боротьбу проти гноблення жінок в Ірані та за просування прав людини і свободи для всіх.

"Наргес Мохаммаді — жінка, правозахисниця і борчиня за свободу. Її відважна боротьба за свободу вираження поглядів і право на незалежність коштували їй величезних особистих жертв. Загалом іранський режим заарештовував її 13 разів, п'ять разів визнавав винною і засудив до 31 року ув'язнення та 154 ударів батогом. Наргес Мохаммаді досі перебуває у в'язниці", — сказала очільниця норвезького Нобелівського комітету Беріт Рейсс-Андерсен, яка оголосила лауреатку Нобелівської премії миру 2023 року.

Читайте нас у Facebook, Instagram і Telegram, дивіться наш YouTube і TikTok

Поділіться своєю історією з Суспільне Культура. З нами можна зв'язатися у соціальних мережах та через пошту: [email protected]

На початок