Попри труднощі та скандали: на українські екрани виходить "Прісцилла" Софії Копполи — чому це варто побачити

Попри труднощі та скандали: на українські екрани виходить "Прісцилла" Софії Копполи — чому це варто побачити

Попри труднощі та скандали: на українські екрани виходить "Прісцилла" Софії Копполи — чому це варто побачити
11 січня в український прокат виходить стрічка "Прісцилла" режисерки Софії Копполи, що розповідає про дружину Елвіса Преслі. Створенню фільму передувало багато труднощів і навіть скандалів: дочка Елвіса була проти виходу стрічки, а грошей на зйомки не вистачало настільки, що режисерка Софія Коппола хотіла продавати побачення з головним актором. Фото: кадр з фільму "Прісцилла"/ Stage 6 Films

В український прокат виходить стрічка "Прісцилла" — нова робота режисерки Софії Копполи, що розповідає про дружину Елвіса Преслі. Прем'єра фільму відбулася на Венеційському міжнародному кінофестивалі у 2023 році, де виконавиця головної ролі Кейлі Спені отримала "Кубок Вольпі" за Найкращу жіночу роль.

Створенню стрічки передувало багато труднощів і навіть скандалів дочка Елвіса була проти виходу фільму, а грошей на зйомки не вистачало настільки, що режисерка Софія Коппола хотіла продавати побачення з виконавцем головної ролі Джейкобом Елорді.

У цьому матеріалі Суспільне Культура розповідає цікаві факти про створення фільму "Прісцилла" та чому його прокат у кіно не варто пропускати.

"Прісцилла": усе, що відомо про стрічку
Фото: кадр з фільму "Прісцилла"/ Stage 6 Films

Сценарій заснований на автобіографічній книзі Прісцилли

Софія Коппола відома своєю любов'ю до адаптації книг у фільми. Її дебютною роботою були "Цнотливі самогубиці" — екранізація однойменного роману Джеффрі Югенідеса. До друкованого першоджерела Коппола зверталася і у стрічці "Фатальна спокуса" і "Замасковані", а також із фільмом "Елітне суспільство", який був написаний за мотивами статті "Підозрювані носили лабутени" у журналі "Vanity Fair".

Тож, не дивно, що випадку екранізації історії життя Прісцилли Преслі Кополла обрала біографію дружини короля рок-н-ролу "Елвіс і я". У мемуарах удеться про зустріч дівчини з Елвісом Преслі, їхній шлюб та проблеми, які призвели до розлучення.

елвіс і я, Різниця у віці, несхвалення дочки Елвіса та особиста історія: усе, що відомо про стрічку "Прісцилла"
Фото: книга "Елвіс і Я"

Прісцилла Преслі схвалила фільм

Ще до виходу в широкий кінотеатральний прокат "Прісцилла" здобула визнання відвідувачів фестивалів, критиків і навіть самої Прісцилли Преслі, яка стала головною героїнею фільму.

"Я була дуже стурбована, коли дізналася про роботу над цим фільмом. Проте зараз я думаю, що він дуже влучно передає усе", — розповіла Прісцилла в одному зі своїх інтерв'ю.

Донька Елвіса Преслі була проти фільму Копполи

Не всі члени родини Преслі високо оцінили стрічку — зокрема, Ліза Марі Преслі (єдина дитина Елвіса та Прісцилли) висловлювала своє обурення та невдовлення з приводу зображення її батька в сценарії Копполи.

У двох електронних листах Ліза Марі просила режисерку переглянути її бачення персонажа Елвіса і позбавити його сім'ю публічної ганьби. Донька Елвіса називала сценарій "шокуюче мстивим і зневажливим". Вона також просила Копполу утриматися від напруження її і без того непростих стосунків з матір'ю (головною героїнею фільму Прісциллою Преслі), а також звернути увагу на живих онуків Елвіса, які продовжують оплакувати втрату сина Лізи Марі Преслі, Бенджаміна Кеофа, який помер у 2020 році.

"Мій батько постає лише як хижак і маніпулятор. Як його дочка, я не сприймаю це і не бачу в цьому персонажі нічого від свого батька. Я не вбачаю в ньому маминого погляду на мого батька. Я читаю це і бачу твій шокуюче мстивий і презирливий погляд, і я не розумію, чому?" — написала Преслі в одному зі своїх повідомлень.

У своїх листах Ліза Марі прямо сказала, що виступить проти проєкту. Також розкритикувала свою матір, яка стала виконавчою продюсеркою. Однак через чотири місяці донька Елвіса трагічно померла через зупинку серця, так і не побачивши фільму.

Різниця у віці, несхвалення дочки Елвіса та побачення з Джейкобом Елорді: усе, що відомо про стрічку "Прісцилла"
Фото: кадр з фільму "Прісцилла"/ Stage 6 Films

Фільм прямо показує різницю у віці героїв

Коли Елвіс Преслі та Прісцилла познайомилися у 1959 році співаку було 24 роки, у той час як дівчині всього 14. Не зважаючи на це, між ними почали зав'язуватися стосунки, які згодом переросли у шлюб. Фільм відверто показує, як співак залицявся до 14-річної Прісцилли. При цьому сама Прісцилла Преслі стверджує, що він був коханням її життя.

"Моїм батькам було дуже важко зрозуміти, що Елвіс так зацікавився мною і чому. Я дійсно думаю, що це було тому, що я була більше слухачем. У Німеччині Елвіс виливав мені свою душу в усіх сенсах: свої страхи, надії, втрату матері, яку він так і не зміг пережити. І я була тією людиною, яка дійсно сиділа поруч, щоб слухати і втішати його. Це і був наш зв'язок", — розповідала Прісцилла.
Різниця у віці, несхвалення дочки Елвіса та побачення з Джейкобом Елорді: усе, що відомо про стрічку "Прісцилла"
Фото: кадр з фільму "Прісцилла"

Бюджет фільму був настільки обмеженим, що Софія Коппола розглядала можливість продати побачення з Джейкобом Елорді

У нещодавньому інтерв'ю Софія Коппола розповіла, що виробничий бюджет "Прісцилли" був настільки обмеженим, що в якийсь момент вона розглядала можливість розіграшу гри в піклбол із зіркою свого фільму — Джейкобом Елорді, який втілив роль Елвіса. Зібрані кошти пішли б на додаткові знімальні дні.

Пізніше Коппола зізнавалася, що бюджет "Прісцилли" завжди був "натягнутим", оскільки їй довелося зняти фільм, який отримав визнання критиків, лише за шість тижнів, маючи менше 20 мільйонів доларів і без прав на музику. Для порівняння: режисер фільму "Елвіс" 2022 року Баз Лурманн мав колосальні 85 мільйонів доларів для свого байопіку.

На щастя для Елорді, справа не зайшла так далеко і продюсери знайшли додаткове фінансування завдяки платформі Mubi, яка також стала дистриб'ютором проєкту.

Для свого перформансу у ролі Елвіса актор Джейкоб Елорді надихався мультфільмом "Ліло і Стітч"

З появою трейлера "Прісцилли" користувачі мережі одразу почали порівнювати образи Елвіса Преслі у виконанні Остіна Батлера (який зіграв Елвіса у байопіку 2022 року) та Джейкоба Елорді, який втілив короля рок-н-ролу у фільмі Копполи. При цьому, якщо під час підготовки до зйомок "Елвіса" Батлер три роки не бачився зі своєю родиною та майже ні з ким не розмовляв (заради того, щоб увійти в образ). Джейкоб Елорді заявив, що його єдиним референсом для Ролі Елвіса був герой Стітча у мультфільмі "Ліло і Стітч".

"Найбільше, що я знав про Елвіса, я бачив у мультфільмі "Ліло і Стіч", — сказав Елорді ведучому вечірнього шоу на NBC.

Актор посилався на момент у мультфільмі, де герой інопланетянина Стітча переодягається у костюм Елвіса та весело танцює під окулеле.

Різниця у віці, несхвалення дочки Елвіса та побачення з Джейкобом Елорді: усе, що відомо про стрічку "Прісцилла"
Фото: Джейкоб Елорді та кадр з мультфільму "Ліло і Стітч"

Музика у кіно: "Прісцилла" не містить жодної пісні Елвіса

Фільм не містить жодної пісні Елвіса, що може здатися дивним вибором для історії про дружину короля. Хоча Коппола ставила собі за ціль зобразити справжню історію роману знаменитої пари з точки зору Прісцилли, відсутність музики Елвіса не було суто творчим вибором режисерки.

У своєму інтерв'ю Коппола розповідала, що спадкоємці Елвіса не прийняли її пропозицію щодо прав на музику.

"Коппола звернулася до Elvis Presley Enterprises, компанії, яка на 85% належить Authentic Brands Group — брендинговій компанії, яка також володіє правами на зображення Мухаммеда Алі та Мерилін Монро — і отримала відмову", — йшлося у заяві.

Читайте нас у Facebook, Instagram і Telegram, дивіться наш YouTube

Поділіться своєю історією з Суспільне Культура. З нами можна зв'язатися у соціальних мережах та через пошту: [email protected]

На початок