У Будинку Анни Франк в Амстердамі приберуть згадку про "російську армію" з аудіогіда

У Будинку Анни Франк в Амстердамі приберуть згадку про "російську армію" з аудіогіда

У Будинку Анни Франк в Амстердамі приберуть згадку про "російську армію" з аудіогіда
. Фото: Sterilgutassistentin, CC BY-SA 3.0, via Wikimedia Commons

Будинок-музей Анни Франк змінить текст про звільнення Аушвіца-Біркенау — там виправлять згадку про російську армію.

Про це повідомила культурологиня, завідувачка інформаційно-освітнього відділу музею "Територія Терору" Ольга Муха.

"Звучить, як маленький різдвяний подаруночок, а насправді перший результат 5-денних напружених перемовин в Амстердамі й подальшої роботи з голландськими кураторами й очільниками музеїв. Крок за крочком, здебільшого невидимої роботи", — написала вона.

Раніше аудіогід розповідав, що "російські солдати звільнили Аушвіц". Муха каже: "Ми рекомендували радянську армію, 1-го Українського фронту, що валідно до часів і реалій".

Цю подію прокоментувала і режисерка Ірина Цілик. Вона нагадала, що сама писала скаргу в музеї, спілкувалася з адміністраторкою і виявила, що раніше скарги уже лишали, зокрема художниця Алевтина Кахідзе.

"Виявилося, що одні наполегливі люди реально довели справу до результату. Пишаюся", — додала режисерка.

Будинок-музей Анни Франк

Будинок Анни Франк — будинок в Амстердамі, у якому єврейська дівчинка Анна Франк переховувалась зі своєю сім'єю від нацистів. Тут вона написала свій щоденник. У 1960 році в приміщенні відкрито музей.

З моменту свого відкриття у 1960 році Будинок-музей Анни Франк проводить для молоді освітні програми та події, присвячені сучасним проблемам, серед яких відносини між різними релігіями, дискримінація, ксенофобія. Однією з таких була інтерактивна подія "Свобода вибору" (Free2choose), впродовж якої відвідувачі могли проголосувати за свої переконання про свободу.

Рік тому Будинок Анни Франк запустив на YouTube серіал "Відеощоденник Анни Франк". Відправною точкою стала ідея, що на свій 13-й день народження Анні подарували не щоденник, а камеру. Відтак дівчинка записувала на відео своє повсякденне життя, думки та почуття в схованці.

Читайте нас у Facebook, Instagram і Telegram, дивіться наш YouTube і TikTok

Поділіться своєю історією з Суспільне Культура. З нами можна зв'язатися у соціальних мережах та через пошту: [email protected]

На початок