Перевершила колишню ціну в 920 разів: на аукціоні продали картину Рембрандта

Перевершила колишню ціну в 920 разів: на аукціоні продали картину Рембрандта

Перевершила колишню ціну в 920 разів: на аукціоні продали картину Рембрандта
Картина "Поклоніння королям" Рембрандта. CNN

На аукціоні Sotheby's 6 грудня продали картину Рембрандта "Поклоніння королям" за $13,8 мільйона. Два роки тому її оцінили лише в $15 тисяч — лот перевершив цей показник у 920 разів.

Про це повідомляє CNN.

Два роки тому аукціонний дім Christieʼs виставив картину на торгах в Амстердамі. Тоді її помилково оцінили в $15 тисяч. Утім, анонімний покупець придбав "Поклоніння королів" за $908 тисяч. Пізніше він передав твір аукціонному дому Sothebyʼs.

У 1960 році німецький історик мистецтва Курт Баух заявив, що картину написав хтось з учнів художника, а не він особисто. Однак Sothebyʼs ретельно вивчив картину та встановив авторство саме Рембрандта.

Аукціонний дім стверджує, що художник створив "Поклоніння королів" орієнтовно в 1628 році, на початку своєї кар'єри. Тоді митцю було трохи більш ніж 20 років, і жив він у місті Лейден (Нідерланди).

Перед продажем аукціонний дім оцінив картину у від 10 до 15 мільйонів фунтів стерлінгів ($12,6–18,8 мільйона).

На картині "Поклоніння королів" зображена зустріч трьох волхвів із немовлям Ісусом. Найдавніша згадка про полотно датується 1714 роком та належить колекціонеру Костянтину Рансту.

Читайте нас у Facebook, Instagram і Telegram, дивіться наш YouTube і TikTok

Поділіться своєю історією з Суспільне Культура. З нами можна зв'язатися у соціальних мережах та через пошту: [email protected]

На початок