Пейзаж Івана Марчука продали на аукціоні за $81,5 тисячі

Пейзаж Івана Марчука продали на аукціоні за $81,5 тисячі

Пейзаж Івана Марчука продали на аукціоні за $81,5 тисячі
Картина "Тут спокій поселивсь" Івана Марчука. Іван Марчук/Facebook

Картину "Тут спокій поселивсь" українського художника Івана Марчука продали на аукціоні Sotheby's за 76,2 тисячі євро (81,5 тисячі доларів).

Про це митець повідомив на своїй Facebook-сторінці.

За словами Івана Марчука, вартість пейзажу перевищила встановлений естімейт (40–60 тисяч євро) майже на 30 %.

"Сподіваюся, що у моєї «дитини» — щаслива доля", — додав він. Художник намалював цей пейзаж у 1982 році.

Новий власник картини — невідомий.

Це не перший коштовний лот авторства Івана Марчука. У 2021 році його картину "Золота ніч" продали за 97 тисяч доларів на аукціоні "Золотий перетин". Тоді його твір теж купили дорожче за очікувану вартість (60–90 тисяч доларів).

Хто такий Іван Марчук

Іван Степанович Марчук — український живописець, засновник техніки пльонтанізмуПльонтанізм (від західноукраїнського діалектизму "пльонтати" — плести, переплітати) — техніка живопису, в якій тонкі переплетені лінії зливаються в зображення, мають щільну фактуру і складаються з павутиноподібних шарів фарби..

Народний художник України, лауреат Національної премії України ім. Шевченка.

У 2006 році Міжнародна академія сучасного мистецтва у Римі прийняла Івана Марчука до лав "Золотої гільдії" та обрала почесним членом наукової ради академії. Це вперше українського художника визнала інституція такого високого рівня.

Окрім цього, у жовтні 2007 року Іван Марчук потрапив до рейтингу "100 геніїв сучасності" (72-ге місце), який уклало британське видання Daily Telegraph.

Доробок митця охоплює приблизно 5 тисяч творів. Він провів понад 150 персональних і близько 50 колективних виставок.

Нещодавно у Києві відкрилася виставка Івана Марчука "Свою Україну любіть". Її можна переглянути в національному музеї "Київська картинна галерея" до 26 грудня.

Читайте нас у Facebook, Instagram і Telegram, дивіться наш YouTube

Поділіться своєю історією з Суспільне Культура. З нами можна зв'язатися у соціальних мережах та через пошту: [email protected]

На початок