"Довженко-Центр" оцифрував українськомовну версію анімації "Чумацький шлях": у чому відмінність від російського варіанту

"Довженко-Центр" оцифрував українськомовну версію анімації "Чумацький шлях": у чому відмінність від російського варіанту

Довженко-Центр оцифрував мультфільм "Чумацький шлях"
Кадр з анімаційного фільму "Чумацький шлях". Фото: "Довженко-Центр"

"Довженко-Центр" оцифрував анімаційний фільм "Чумацький шлях" авторства Володимира Гончарова. Кіноархів працював над українськомовною версією стрічки.

Про це "Довженко-Центр" 6 грудня повідомив у соцмережі X.

"Одна зі знахідок цього року оцифрована! Віднайдена у приватного колекціонера після багаторічного забуття українськомовна версія «Чумацького шляху» з перших хвилин відрізняється від російської", — наголошує команда "Довженко-Центру".

Мультфільм створений на вірші Дмитра Павличка, озвучував Богдан Ступка. Прем'єра оцифрованої картини відбудеться в програмі "Мультфільм тижня". Державний кіноархів додає, що в російському варіанті вирізали згадку про соломаху.

А що таке соломаха?

Соломаха, або також саламаха, — це українська традиційна козацька страва. Це рідка кашоподібна їжа, схожа на лемішку. Соломаху готують із завареного на воді борошна (здебільшого гречаного, інколи пшеничного чи житнього). З борошна роблять рідке тісто, вливають його у підсолений окріп і заварюють. Коли соломаха готова, додають олію. Соломаха була однією з найпоширеніших страв у козацьких походах.

В інших регіонах України соломахою називають:

  • на Івано-Франківщині — варену квасолю з цибулею;
  • на Буковині — часник, перетертий з олією і сіллю (використовують як приправу);
  • на Поділлі та в Полтавській області — часник чи цибулю, затерті з олією як заправка до борщу та пампушок.

Хто такий Володимир Гончаров

Володимир Гончаров (1940–2022) — український кінорежисер, аніматор і художник родом із Києва. Заслужений діяч мистецтв України (2010).

1957 року закінчив Київське художнє училище, у 1975 році — Державний інститут театрального мистецтва імені І. К. Карпенка-Карого. Згодом став режисером Творчого об'єднання художньої мультиплікації кіностудії "Київнаукфільм". Його відомі роботи: "Демагог", "Камінь на дорозі", "Пригоди малюка Гіпопо", "І сестра їх Либідь", "Джордано Бруно", "Альтернатива", "Чотири нерозлучні таргани та цвіркунець", "Пригоди капітана Врунгеля".

У 1980–90-х став Гончаров став одним з ключових режисерів і гострих критиків системи. "Довженко-Центр" готував про нього окремий 90-хвилинний проєкт "Володимир Гончаров крупним планом".

Читайте нас у Facebook, Instagram і Telegram, дивіться наш YouTube і TikTok

Поділіться своєю історією з Суспільне Культура. З нами можна зв'язатися у соціальних мережах та через пошту: [email protected]

На початок