Найуспішніший анімаційний реліз: у світовому та українському прокаті "Мавка" зібрала $20 млн

Найуспішніший анімаційний реліз: у світовому та українському прокаті "Мавка" зібрала $20 млн

Найуспішніший анімаційний реліз: у світовому та українському прокаті "Мавка" зібрала $20 млн
. Мавка і Лукаш. Скриншот із трейлера до мультфільму

У світовому прокаті український мультфільм "Мавка. Лісова пісня" зібрав близько $15,7 млн, в українському — $4,3 млн. Мультфільм став найуспішнішим анімаційним релізом у кінопрокаті України за всі часи.

Про це 16 листопада повідомила пресслужба стрічки.

Світовий прокат

За кордоном найбільше квитків на "Мавку" придбали у Франції – 551 000 штук.

Взагалі стрічка за зборами першого дня прокату посіла першу позицію серед усіх прем'єрних релізів, другу — за результатами першого вікенду в національному французькому прокаті та увійшла до п'яти найкасовіших фільмів прем'єрного тижня.

На другому місці за кількістю проданих квитків Польща, де їх придбали 480 000 штук, бокс-офіс сягнув $2,2 млн. А на третьому місці зі 188 000 квитків опинилася Італія — там вдалося заробити $1,3 млн. Тут "Мавка" стала п'ятим найкасовішим анімаційним фільмом 2023 року, провівши п’ять тижнів у трійці лідерів.

У Португалії мультфільм посів перше місце серед незалежних анімаційних дебютів 2023 року та зайняв друге місце серед всіх анімаційних релізів 2023 року.

мавка
Результати світового прокату "Мавки". Фото: Film.ua Group

Загалом "Мавку" продали у понад 20 країн і вона "заговорила" 32 мовами — анімацію дублювали місцеві зірки та лідери думок.

Також у майже кожній країні в кінотеатрах показували як дубльовану, так і українську версії, щоб українські родини змогли побачити мультфільм у будь-якому куточку світу, попри вимушену еміграцію.

Український прокат

В український прокат мультфільм від студії Film.ua вийшов 2 березня 2023 року одночасно з країнами Північної Африки та Близького Сходу.

Команда стрічки зазначає, що квитків продали більше, ніж на "Аватар: Шлях води" — найкасовіший фільм всеукраїнського прокату у 2022 році.

У березні "Мавка. Лісова пісня" стала найкасовішим українським фільмом, випередивши попереднього рекордсмена — фільм "Я, Ти, Він, Вона". За результатами лише трьох вікендів стрічка зібрала 81,8 млн грн.

"Мавка" також посіла третє місце серед усіх фільмів у прокаті за часів незалежності України.

мавка
Найкасовіший прокат мультфільмів в Україні. Фото: Film.ua Group

Плани на майбутнє

Продюсерка анімаційного мультфільму Ірина Костюк та СЕО ліцензійної агенції Nerd Тетяна Рубан на форумі Cartoon Business 2023 поділилися деталями створення мультфільму та планами щодо наступних проєктів.

Вони анонсували повнометражне ігрове кіно для аудиторії 12+.

Також продовженням всесвіту Мавки стане анімаційний мультсеріал, який створять у співпраці з французькою анімаційною студією TeamTo. У серіалі з'являться нові герої — подруга Мавки Повітруля, яка буде "абсолютною протилежністю за характером" і "лісовий лиходій" Чугайстер.

Читайте нас у Facebook, Instagram і Telegram, дивіться наш YouTube

Поділіться своєю історією з Суспільне Культура. З нами можна зв'язатися у соціальних мережах та через пошту: [email protected]

На початок