Фотографка Нен Голдін — найвпливовіша людина у сфері мистецтва 2023 року

Фотографка Нен Голдін — найвпливовіша людина у сфері мистецтва 2023 року

Фотографка Нен Голдін — найвпливовіша людина у сфері мистецтва 2023 року
Фото: @morgenpost/X(Twitter)

Найвпливовішою людиною у світі мистецтва 2023 року назвали фотографку Нен Голдін. Вона очолила список ArtReview Power 100.

Про це 1 грудня повідомили у The Guardian.

Це щорічний рейтинг найвпливовіших людей та організацій у світі сучасного мистецтва.

Цього року вперше перша десятка складається виключно з художників, які використовують свою творчість і платформи для впливу на нагальні соціальні та політичні питання сьогодення.

Головний редактор журналу ArtReview Марк Раппольт сказав, що робота Голдін "передбачила багато тем, які є актуальними в сучасній культурі: відверта, сповідальна автобіографія, квір-ідентичність, інтерсекційний фемінізм, автономія тіла і, звичайно ж, корпоративна етика".

Роботи Голдін документують ЛГБТК+субкультури та кризу СНІДу, охоплюючи знакову збірку фотографій 80-х років "Балада сексуальної залежності" (The Ballad of Sexual Dependency), в якій закохані та незнайомці зустрічаються, спілкуються, веселяться і б'ються на пляжах, в барах та автомобілях Бостона, Нью-Йорка, Берліна та Мехіко.

У 2007 році Голдін отримала нагороду Hasselblad Award в галузі міжнародної фотографії з рук українського фотографа Бориса Михайлова, він був лауреатом премії у 2000 році.

фотгографка
Нен Голдін отримує нагороду з рук Бориса Михайлова. Фото: ADAM IHSE/SCANPIX SWEDEN/AFP via Getty Images

У 2017 році фотографиня заснувала адвокаційну групу PAIN (Prescription Addiction Intervention Now) після власної залежності від оксикодону. Група чинить тиск на музеї та інші мистецькі інституції з метою припинення співпраці з родиною Саклерів — власників компанії Purdue Pharma, яка відігравала центральну роль в опіоїдній епідемії.

Перетворення Голдін з художниці на активістку відобразили в документальному фільмі "Вся краса та кровопролиття", який отримав "Золотого лева" на тогорічному Венеційському кінофестивалі. Цього місяця стрічка виходить в український прокат.

У 2022 році Голдін долучилася до розпродажів Solidarity Prints. У межах проєкту можна було придбати принти відомих митців, які пожертвували свої роботи на користь митців в Україні.

Повний список ArtReview Power 100 можна переглянути тут.

фотгографка
Робота Нен Голдін. Фото: @fiona_webster22/X(Twitter)

Читайте нас у Facebook, Instagram і Telegram, дивіться наш YouTube і TikTok

Поділіться своєю історією з Суспільне Культура. З нами можна зв'язатися у соціальних мережах та через пошту: [email protected]

На початок