"Вони ніколи мене не слухають" — Анджей Сапковський про серіал "Відьмак" і чи грає в ігри за своїм циклом

"Вони ніколи мене не слухають" — Анджей Сапковський про серіал "Відьмак" і чи грає в ігри за своїм циклом

"Вони ніколи мене не слухають" — Анджей Сапковський про серіал "Відьмак" і чи грає в ігри за своїм циклом
Кадр із серіалу Netflix "Відьмак", сезон 3, червень 2023 року. Фото: скриншот/Netflix

Автор фентезі-циклу "Відьмак", польський письменник Анджей Сапковський дав інтерв'ю на фестивалі Comic Con у Відні. Він, зокрема, розповів, що не грає у відеоігри за своїм прославленим твором і що творці серіалу "Відьмак" на Netflix не дослухалися до його порад щодо зйомок.

Запис інтерв'ю Сапковського є на YouTube-каналі геймерської платформи Австрії Cerealkillerz.

Сапковський поділився деякими своїми думками про серіал "Відьмак" на Netflix. Зокрема, автора запитали про враження від відвідин знімального майданчика.

"Ну, знімальний майданчик був приголомшливий, все було так вау, — відповів Сапковський і продовжив: — Але я дав їм кілька ідей, проте вони ніколи мене не слухають. Вони ніколи мене не слухають, але це нормально, адже хто це? Це письменник, це ніхто".

Фантаст також зізнався, що ніколи не пробував грати в ігри за "Відьмаком", а перегляд екранізацій вважає дивним досвідом. Про ігри зазначив так: "У мене немає на це часу, і це не для мене розвага. Ні. Я ніколи в них не грав відтоді, як вони з'явилися на ринку. І не збираюся грати".

Письменник також зазначає, що кожна екранізація його творів, яку він бачив, була для нього дивною, бо він не звик візуалізувати щось, коли пише.

"Кожна візуальна адаптація для мене дивна, — каже Анджей Сапковський. — Я дивлюся на неї і думаю: «Ого, ось як вони собі це уявляють? Цікаво». Іноді враження від візуального ряду дуже приємні та симпатичні мені. Іноді ні, але я не буду конкретизувати".

Виробництво четвертого сезону "Відьмака" стартувало, але наразі невідомо, коли розпочнуться зйомки. Тим часом Netflix анонсував новий спіноф аніме-фільму під назвою "Відьмак: Сирени глибин", в якому виконавець ролі мисливця на монстрів Даґ Кокл зіграє роль Ґеральта.

"Відьмак" — фентезійний літературний цикл та похідна франшиза. Головний герой — відьмак Ґеральт з Рівії, мисливець на чудовиськ, що становлять загрозу для життя людей.

Перше оповідання циклу вийшло у 1986 році в польському журналі "Фантастика", а останній роман був опублікований 2013-го. Українською цикл вийшов друком у видавництві "Клуб сімейного дозвілля" у перекладі Сергія Легези.

На основі циклу створили серіал Netflix. Уже вийшло три сезони (24 серії). Протягом цих сезонів головну роль там виконував актор Генрі Кевілл, але в четвертому його замінить Ліам Гемсворт. Робота над четвертим сезоном розпочалася у 2022 році. Його зніматимуть одразу із п'ятим сезоном.

Читайте нас у Facebook, Instagram і Telegram, дивіться наш YouTube і TikTok

Поділіться своєю історією з Суспільне Культура. З нами можна зв'язатися у соціальних мережах та через пошту: [email protected]

На початок