НАЗК показало колекцію творів мистецтва Абрамовича на майже $1 млрд, яку він ховає від санкцій

НАЗК показало колекцію творів мистецтва Абрамовича на майже $1 млрд, яку він ховає від санкцій

НАЗК показало колекцію творів мистецтва Абрамовича на майже $1 млрд, яку він ховає від санкцій
. Скриншот із сайту НАЗК

Національне агентство з питань запобігання корупції опублікувало колекцію творів мистецтва російського олігарха Романа Абрамовича. У перелік увійшли 367 об'єктів, які оцінюють у майже 1 млрд доларів.

У НАЗК зауважили, що твори мистецтва часто використовують для уникнення та обходу санкцій, щоб зберегти їх у власності та приховати реальні статки. Тому найкращий засіб протидії — оприлюднювати колекції підсанкційних осіб.

Саме для цього в агентстві проаналізувати та зібрали усе, що відомо про колекцію олігарха в одному переліку на порталі "Війна і санкції". Маючи таку базу даних, Україна може запобігти обігу творів у галузі.

"Наша мета — вилучення цих артоб’єктів у підсанкційних осіб та їхній продаж. Отримані кошти мають бути використані для допомоги у відновленні України. Лише так можна забезпечити повернення таких творів до справжніх колекціонерів, які поважають їх справжнє значення, а не використовують як знаряддя злочину", — заявив голова НАЗК Олександр Новіков.

Які картини приховує Абрамович і хто тепер їхній власник

Про колекцію творів мистецтва Абрамовича раніше розповідало видання The Guardian. Однак доля багатьох полотен з колекції тривалий час була таємницею.

Видання з'ясувало, що в зібранні Абрамовича і його колишньої дружини, колекціонерки Даші Жукової більш ніж 300 творів, вартість яких оцінюють майже в 1 мільярд доларів.

"Цією колекцією можна було б заповнити музей, це приголомшлива колекція", — сказав Ендрю Рентон, професор кураторства в Голдсмітському університеті Лондона.

Серед творів, які олігарх ховає від санкцій і галерей, — роботи Малевича, Пікассо, Моне. А також найдорожчий об'єкт колекції — "Триптих" Френсіса Бекона. Олігарх придбав його у 2008 році за $86,3 млн.

абрамович
"Триптих" Френсіса Бекона. Скриншот із сайту НАЗК

абрамович
Скриншот із сайту НАЗК

абрамович
Скриншот із сайту НАЗК

абрамович
Скриншот із сайту НАЗК

абрамович
Скриншот із сайту НАЗК

абрамович
Скриншот із сайту НАЗК

Як зазначає НАЗК, Абрамович був на зустрічі Володимира Путіна з російськими олігархами напередодні повномасштабного вторгнення Росії і знав про ймовірні санкції.

Тому інтерес Абрамовича до трасту, який володів цими творами, зменшився, залишивши Жукову єдиним власником. Угода не вимагала згоди Жукової, і вважається, що це випливає з умов розлучення колекціонерки з Абрамовичем у 2016 році.

На відміну від колишнього чоловіка, Жукова є громадянкою США і не підпадає під санкції. Вона також публічно засудила вторгнення: "Як людина, яка народилася в Росії, я однозначно засуджую ці військові дії, і я солідарна з українським народом, а також з мільйонами росіян, які відчувають те ж саме".

Картини цієї колекції і раніше нечасто потрапляли на виставки, а тепер, найімовірніше, надовго втрачені для публіки.

"Сумно, що траст, який розпоряджається картинами, схоже, більше не може надавати їх музеям, — зауважила експертка у галузі артринків Георгіна Адам. — Виходить, вкладення Абрамовича в мистецтво призвели до того, що люди тепер позбавлені можливості побачити частину найвидатніших робіт сучасності".

Читайте нас у Facebook, Instagram і Telegram, дивіться наш YouTube

Поділіться своєю історією з Суспільне Культура. З нами можна зв'язатися у соціальних мережах та через пошту: [email protected]

На початок