У 90 % порно жінки зазнають тортур та сексуальної експлуатації — дослідження

У 90 % порно жінки зазнають тортур та сексуальної експлуатації — дослідження

У 90 % порно жінки зазнають тортур та сексуальної експлуатації — дослідження
Фото: unsplash/franco alva

Вища рада Франції з питань рівності між жінками й чоловіками у своєму звіті заявила, що до 90 % порнографічного контенту в інтернеті містить вербальне, фізичне та сексуальне насильство над жінками.

Про це повідомляє видання The Guardian.

У звіті також йдеться про те, що в мільйонах відео "жінок карикатурно зображують з найгіршими сексистськими і расистськими стереотипами, принижують, об'єктивують, дегуманізують, піддають нападам, тортурам; поводження з ними суперечить як людській гідності, так і французькому законодавству".

Крім того, дослідники значну частину контенту прирівнюють до тортур. Звіт попереджає, що будь-які контракти недійсні з юридичного погляду, оскільки людина не може дати згоду на тортури та сексуальну експлуатацію.

У доповіді також засуджується "бездіяльність" французької держави.

Згідно з даними аудіовізуального регулятора Франції Arcon, 51 % 12-річних хлопчиків у Франції переглядають порнографію щомісяця: "Масове споживання [порнографії] з раннього віку зміцнює культуру зґвалтування".

Голова французького наглядового органу з питань рівності Сільві П'єр-Броссолетт заявила, що у 2023 році "немає жодних причин терпіти ці незаконні акти тортур", які демонструють неповнолітнім. Вона назвала порнографію "школою сексуального насильства", яка повинна припинитися.

"На кілька десятків жертв, чий голос почула система правосуддя, припадають мільйони відео, опублікованих без контролю, які процвітають на мізогіністському насильстві й ненависті, на загальній байдужості", — йдеться в доповіді.

Звіт закликає внести зміни до законодавства, щоб полегшити видалення контенту та переслідування його виробників.

Декриміналізація порнографічного контенту

Раніше Суспільне Культура повідомляло, що в Україні можуть декриміналізувати порнографічний контент.

Згідно із законопроєктом, можуть переглянути дію двох статей Кримінального кодексу:

  • Статтю 301, яка стосується ввезення, виробництва та поширення порнографії пропонують, викласти у новій редакції. Вона передбачатиме покарання лише за поширення порно без згоди людини, яка у ньому зображена, або за поширення серед неповнолітніх.
  • Статтю 302 (про організацію "місць розпусти") пропонують скасувати взагалі.

Пізніше до Верховної Ради внесли альтернативний законопроєкт, який посилює мінімальну й максимальну відповідальність за порно з участю повнолітніх, не змінюючи відповідальність за дитяче порно.

Читайте нас у Facebook, Instagram і Telegram, дивіться наш YouTube

Поділіться своєю історією з Суспільне Культура. З нами можна зв'язатися у соціальних мережах та через пошту: [email protected]

На початок