Залишити криміналізацію порно: до Верховної Ради хочуть внести альтернативний законопроєкт

Залишити криміналізацію порно: до Верховної Ради хочуть внести альтернативний законопроєкт

Залишити криміналізацію порно: до Верховної Ради хочуть внести альтернативний законопроєкт

До Верховної Ради планують внести альтернативний законопроєкт на противагу законопроєкту про декриміналізацію порнографії в Україні. Про це повідомляє команда Офісу ефективного регулювання BRDO та народний депутат Ярослав Железняк.

Раніше Железняк разом з групою депутатів внесли до Ради законопроєкт № 9623 про декриміналізацію добровільних дорослих порнографічних матеріалів. Його розробляли за участі правоохоронного комітету парламенту, держорганів і громадських організацій.

Тепер же депутат Владлен Неклюдов реєструє альтернативний законопроєкт.

Експерти BRDO проаналізували альтернативний законопроєкт та визначили, що він посилює мінімальну й максимальну відповідальність за порно з участю повнолітніх, не змінюючи відповідальність за дитяче порно.

Що пропонує законопроєкт

  • Криміналізація порнографії залишається — будуть визнавати злочинцями і переслідувати людей, які займаються виготовленням або розповсюдженням порнографії.
  • Залишається криміналізованим розповсюдження будь-якого порнографічного контенту.
  • Пропонують збільшити максимальну відповідальність за статтею 301Ввезення, виготовлення, збут і розповсюдження порнографічних предметів. до 12 років позбавлення волі (з поточних 5 років).
  • Також збільшити мінімальний штраф за розповсюдження порно — з 17 тисяч грн до 85 тисяч грн.
  • Прибрати відповідальність як обмеження та позбавлення волі за створення або розповсюдження порнографії без згоди зображеної людини.
  • Не змінювати статтю 302Статтею 302 Кримінального кодексу України передбачено, що створення або утримання місць розпусти, а також звідництво для розпусти караються штрафом від 1000 до 2000 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або обмеженням волі на строк до двох років..
  • Повернути визначення порнографії як "цинічної, непристойної фіксації статевих актів, «…» зарисовок з натури, які мають на меті викликати сексуальне збудження".

Експерти організації зауважують, що ці норми залишають криміналізованим виготовлення і розповсюдження порнографії, правоохоронці продовжуватимуть переслідувати за порно за добровільною участю повнолітніх, злочинцями визнаватимуть за надсилання "хтивок", а також збільшують санкції, що "підсилює корупційні ризики і можливості".

Організація виступає проти альтернативного законопроєкту й закликає народних депутатів не підтримувати його.

Читайте нас у Facebook, Instagram і Telegram, дивіться наш YouTube

Поділіться своєю історією з Суспільне Культура. З нами можна зв'язатися у соціальних мережах та через пошту: [email protected]

На початок