У X (колишній Twitter) відключили можливість скаржитися на дезінформацію щодо виборів

У X (колишній Twitter) відключили можливість скаржитися на дезінформацію щодо виборів

У X (колишній Twitter) відключили можливість скаржитися на дезінформацію щодо виборів
Американський мільярдер, засновник SpaceX, генеральний директор Tesla Ілон Маск, фото: AP

Ілон Маск відключив у X (колишній Twitter) можливість повідомляти про дезінформацію щодо виборів про це 27 вересня повідомило видання Reuters із посиланням на дослідницьку організацію Reset.Tech Australia. Це викликало занепокоєння, особливо напередодні голосування в США та Австралії.

Функцію запровадили на Twitter у 2022 році: вона дозволяла користувачам повідомляти про дописи, які, на їхню думку, вводять в оману щодо політики. Минулого тижня у X видалили цю категорію скрізь, окрім Європейського Союзу. Користувачі все ще можуть скаржитися на дописи, наприклад через пропаганду насильства або мову ворожнечі.

"Було б корисно зрозуміти, чому X, здавалося б, не дотримується своїх зобовʼязань щодо помʼякшення серйозної дезінформації, яка призвела до справжньої політичної нестабільності у США, особливо напередодні «видатного року» виборів у всьому світі", — сказала виконавча директорка Reset.Tech Australia Еліс Докінз.

У листі до директора X в Австралії Ангуса Кіна Reset.Tech Australia заявили, що ця зміна може призвести до того, що контент, який порушує власну політику X щодо заборони дезінформації про вибори в інтернеті, залишиться без належної перевірки.

"Надзвичайно непокоїть те, що австралійці втратять можливість повідомляти про серйозну дезінформацію за кілька тижнів до важливого референдуму", — йдеться в листі.

Маск же заявив, що функція "Нотатки" у X, яка дозволяє користувачам коментувати пости, щоб позначити неправдивий або оманливий контент, є кращим способом перевірки фактів. Але ці нотатки публікуються тільки тоді, коли вони оцінюються як корисні низкою дописувачів з різними поглядами, як повідомляється на сайті соцмережі.

X — найбільше джерело дезінформації

Видання Bloomberg повідомило, що віцепрезидентка Єврокомісії Вера Йоурова закликала соціальні мережі посилити пильність у боротьбі з російською дезінформацією напередодні виборів у США та ЄС.

"X, колишній Twitter, який вже не підпадає під дію кодексу, є платформою з найбільшим відсотком публікацій із неправдивою інформацією або дезінформацією", — зауважила Йоурова.

Агентство зазначає, що більшість основних платформ погодилися працювати з ЄС над добровільним кодексом поведінки, метою якого є встановлення галузевих стандартів для перевірки фактів та інших заходів.

Що відомо про зміни у X (раніше Twitter)

У жовтні 2022 року Ілон Маск став власником Twitter. Опісля він заявив, що компанія витрачає надто багато грошей і почав звільняти працівників.

4 листопада мільярдер скоротив штат до 7 500 осіб. Працівники заявили, що звільнення торкнулися цілих команд.

Згодом Маск заявив, що запроваджує нові правила роботи соцмережі та розморожує деякі раніше заблоковані акаунти.

2 липня 2023 року мільярдер поінформував, що у Twitter тимчасово вводять обмеження для користувачів на перегляд кількості постів за добу.

23 липня Маск оголосив про ребрендинг соцмережі й зміну логотипа. "Ми попрощаємось з брендом Twitter і поступово, з усіма пташками", — написав він та опублікував майбутній дизайн Twitter — літеру Х на чорному тлі.

Читайте нас у Facebook, Instagram і Telegram, дивіться наш YouTube

Поділіться своєю історією з Суспільне Культура. З нами можна зв'язатися у соціальних мережах та через пошту: [email protected]

На початок