Директор Adidas не вважає висловлювання Веста про Гітлера антисемітизмом, а розрив стосунків з Каньє шкодить бренду

Директор Adidas не вважає висловлювання Веста про Гітлера антисемітизмом, а розрив стосунків з Каньє шкодить бренду

Директор Adidas не вважає висловлювання Веста про Гітлера антисемітизмом, а розрив стосунків з Каньє шкодить бренду
Associated Press

Виконавчий директор Adidas Бйорн Гульден заявив, що репер Каньє Вест, який поширював антисемітські теорії змови та вихваляв Адольфа Гітлера, нібито "не мав на меті створювати атмосферу розбрату в суспільстві".

Як повідомляє видання The Guardian, Бйорн Гульден висловив жаль з приводу закінчення прибуткового партнерства компанії з Каньє Вестом, сказавши: "Я не думаю, що він мав на увазі те, що сказав", — щодо антисемітських коментарів репера в жовтні 2022 року, а також "2023 рік буде важким роком з невтішними цифрами... втрата Yeezy, звичайно, шкодить нам".

У 2022 році Вест протягом декількох тижнів поширював антисемітські теорії змови в інтерв'ю та в соціальних мережах. Він викликав ще більше обурення, одягнувши футболку з написом "Життя білих має значення" під час свого дефіле на Паризькому тижні моди на початку жовтня.

Пізніше Adidas припинив творче партнерство з репером, яке розпочалося у 2015 році, заявивши, що його коментарі є "неприйнятними, ненависницькими та небезпечними, і вони порушують цінності компанії, такі як різноманітність та інклюзія, взаємоповага і справедливість".

У грудні Вест викликав ще більше обурення у суспільстві після того, як опублікував зображення свастики із зіркою Давида в X і вихваляв Адольфа Гітлера та нацистів в інтерв'ю з ведучим Infowars Алексом Джонсом.

каньє вест
Каньє Вест вдягнув футболку "Життя білих має значення" на показ свого бренду в Парижі. Фото: @RealCandaceO/Twitter

Гульдена, який раніше очолював компанію Puma, запросили на посаду генерального директора Adidas, щоб відновити постраждалий бренд після подолання наслідків цієї кризи.

"Я думаю, що Каньє Вест — один із найкреативніших людей у світі, — сказав він. — І в музиці, і в тому, що я називаю вуличною культурою. Він надзвичайно креативний і разом з Adidas створив лінію Yeezy, яка була дуже успішною. А потім, як творчі люди, він зробив кілька заяв, які були не дуже вдалими. І це змусило Adidas розірвати контракт і відкликати продукт. Дуже прикро, тому що я не думаю, що він мав на увазі те, що говорив, і я не думаю, що він погана людина — просто так вийшло".

Закриття лінійки Yeezy призвело до падіння продажів Adidas на 350 млн фунтів стерлінгів (майже 16 мільярдів гривень) у першому кварталі 2023 року, якщо порівнювати з 2022 роком.

Читайте нас у Facebook, Instagram і Telegram, дивіться наш YouTube

Поділіться своєю історією з Суспільне Культура. З нами можна зв'язатися у соціальних мережах та через пошту: [email protected]

На початок