У США та Південній Кореї відкрилися "Українські книжкові полички". Їх уже 40 у всьому світі

У США та Південній Кореї відкрилися "Українські книжкові полички". Їх уже 40 у всьому світі

У США та Південній Кореї відкрилися "Українські книжкові полички". Їх уже 40 у всьому світі
Посольство України в Республіці Корея

Посол України в Республіці Корея Дмитро Пономаренко і директорка бібліотеки "Бедарі" у південнокорейському місті Пхьонтек, пані Ю Хьон Мі, відкрили "Українську книжкову полицю". Ще одну поличку відкрила Олена Зеленська у Вашингтоні, в Джоржтаунському приватному університеті.

Про це повідомило Посольство України в Кореї та "Укрінформ".

На українській поличці в Кореї розміщені книжки англійською мовою про Україну, а саме про її історію, традиції, кухню, привабливі місця для туризму. Окрім того, можна знайти дитячу літературу українською, корейською та англійською. Українську поличку в Пхьонтеку відкрили в межах того самого проєкту першої леді України Олени Зеленської, що має назву "Українська книжкова поличка". Це вже друга така в Південній Кореї. Першу відкрили в столиці Сеулі у вересні 2022-го.

"Українська книжкова поличка", Пхьонтек, Південна Корея
"Українська книжкова поличка", Пхьонтек, Південна Корея. Посольство України в Республіці Корея

Посол України Дмитро Пономаренко та директорка бібліотеки "Бедарі" Ю Хьон Мі
Посол України Дмитро Пономаренко та директорка бібліотеки "Бедарі" Ю Хьон Мі. Посольство України в Республіці Корея

А про поличку у Вашингтоні перша леді України Олена Зеленська повідомила, коли розмовляла зі студентами під час візиту до США, куди вона прибула разом із президентом Володимиром Зеленським 19 вересня. У Сполучених Штатах відкрилася ювілейна, сорокова поличка. Дружина президента зазначила, що, передаючи книжки за кордон, українці буквально рятують їх від фізичного знищення в умовах війни.

"Ми хочемо, щоб про Україну знали з першоджерел про те, якими ми є, про що думаємо, із чим виросли, у чому наше коріння. Думаю, що в цьому полягає основа для розуміння інших країн, інших людей", — сказала Зеленська.
Олена Зеленська
Олена Зеленська. Пресслужба МКІП

Проєкт "Українська книжкова поличка"

Його реалізують Міністерство закордонних справ, Міністерство культури та інформаційної політики та Український інститут книги.

Проєкт був запланований ще до початку повномасштабної війни Росії. Його мета — поширювати українську літературу в оригіналі та перекладах у найбільших бібліотеках світу. Мета — розвиток культурних зв’язків між країнами та популяризування української літератури у світі. До проєкту долучилися українські видавці з усіх областей, як писав МКІП. "Полички" вже є у Греції, Молдові, Франції, Австрії, ПАР, Намібії, Катарі тощо.

Читайте нас у Facebook, Instagram і Telegram, дивіться наш YouTube

Поділіться своєю історією з Суспільне Культура. З нами можна зв'язатися у соціальних мережах та через пошту: [email protected]

На початок