Урсула фон дер Ляєн розповіла історію Вікторії Амеліної в Європарламенті

Урсула фон дер Ляєн розповіла історію Вікторії Амеліної в Європарламенті

Урсула фон дер Ляєн розповіла історію Вікторії Амеліної в Європарламенті
. Колаж Суспільне Культура

Президентка Єврокомісії Урсула фон дер Ляєн 13 вересня присвятила частину своєї щорічної промови "Про становище Європейського Союзу" на засіданні Європарламенту у Страсбурзі українській письменниці Вікторії Амеліній, яка загинула внаслідок російського ракетного удару по Краматорську. Колумбійський письменник Гектор Абад Фасіолінс, який був разом з Амеліною під час обстрілу, показав її фото присутнім не засіданні.

Фон дер Ляєн розповіла, що Амеліна документувала воєнні злочини Росії, а згодом сама стала жертвою російського воєнного злочину.

"Вона була однією з найкращих молодих письменниць свого покоління і невтомною борчинею за справедливість", – сказала президентка Єврокомісії.

Також вона розповіла, що на початку повномасштабного вторгнення Амеліна з сином приїхали до Чехії й коли чеський прикордонник поставив штамп у паспорті письменниці, вона розплакалась. Син запитав маму, чому вона плаче. "Тому, що ми вдома", – відповіла Амеліна. Син уточнював, що це ж не Україна, але письменниця пояснила, що це Європа.

"Того дня ця українська мама відчула, що Європа – це її дім. І народ України може довіряти своїм європейським співвітчизникам", – сказала Урсула фон дер Ляєн.

Після цього письменник з Колумбії Гектор Абад Фасіолінс, який був разом з Вікторією Амеліною під час обстрілу 27 червня, підняв її фото на засіданні Європарламенту. Зала вшанувала її пам'ять та тисяч інших жертв російської війни.

Урсула фон дер Ляєн розповіла історію Вікторії Амеліної в Європарламенті
Скріншот: ЄП

Загибель Вікторії Амеліної

Вікторія Амеліна померла 3 липня у лікарні Мечникова у Дніпрі від важких поранень після удару по Краматорську 27 червня, ставши 13-ю жертвою атаки. У момент обстрілу Вікторія була в ресторані Ria Lounge у центрі міста разом із делегацією колумбійських журналістів та письменників.

Амеліна з літа 2022-го приєдналася до правозахисної організації Truth Hounds, документуючи воєнні злочини росіян на деокупованих територіях на сході, півдні та півночі України. На Ізюмщині знайшла щоденник убитого росіянами письменника Володимира Вакуленка: на "Книжковому Арсеналі 2023" презентували книжку на основі цього щоденника.

Читайте нас у Facebook, Instagram і Telegram, дивіться наш YouTube

Поділіться своєю історією з Суспільне Культура. З нами можна зв'язатися у соціальних мережах та через пошту: [email protected]

На початок