Перейти до основного змісту
Метрополітен-опера замовила виставу про викрадених українських дітей: хто її напише

Метрополітен-опера замовила виставу про викрадених українських дітей: хто її напише

Метрополітен-опера замовила виставу про викрадених українських дітей: хто її напише
. Держмистецтв

Український композитор Максим Коломієць та американський драматург Джордж Брант створять оперу за мотивами розповідей матерів, чиїх дітей депортували росіяни. Вистава для Метрополітен-опери буде готова до показу за 4-5 років.

Про це повідомляє американське видання The New York Times та Державне агентство України з питань мистецтв та мистецької освіти.

Коломієць створить музику на лібрето Бранта. Опера оповідатиме історію матері, яка вирушає в довгу й небезпечну подорож, щоби врятувати свою доньку, яку утримують у кримському таборі в окупації. Персонажі твору вигадані, проте історія заснована на реальних розповідях українських жінок, які проїжджали сотні кілометрів на окуповану Росією територію та назад, щоби повернути своїх дітей.

Генеральний менеджер Метрополітен-опери Пітер Ґелб написав, що цією постановою колектив театру хоче "культурно підтримати Україну в її боротьбі за свободу".

Метрополітен-опера з українським прапором на фасаді
Метрополітен-опера з українським прапором на фасаді. Державне агентство України з питань мистецтв та мистецької освіти

"Я не можу придумати кращого способу зробити це, ніж поставити оперу, яка фактично документує ту частину війни, яка підкреслює героїзм українського народу перед жахливими обставинами", — наголошує Ґелб.

Композитор опери Максим Коломієць вважає відповідальністю створити виставу, яка покаже гідність його країни. "Мета не лише в тому, щоб привернути увагу до України, але й щоб висвітлити схожі ситуації в усьому світі — коли мами зазнають страждань, намагаючись захистити своїх дітей, – каже Коломієць. — Я хочу, щоб люди поспівчували цьому болю та запобігали йому, як тільки можна".

А драматург Джордж Брант сподівається "зробити невеликий внесок у справу України, яка стикнулась із необхідністю боротися за своє існування". Він, як пише The New York Times, був зворушений, почувши історії жінок з України.

Ідея опери виникла під час минулорічної зустрічі Пітера Ґелба та першої леді України Олени Зеленської. Зеленська, підтримуючи проєкт, наголошувала, що так світ почує біль українських матерів.

Державне агентство України з питань мистецтв та мистецької освіти оголосило конкурс серед українського музичного середовища й отримала 72 заявки від різних композиторів. Ці кандидатури потім розглядав Метрополітен. Пітер Ґелб пояснив, що Метрополітен обрав саме Максима Коломійця за його досвід роботи в опері, а також за глибоке розуміння українських музичних традицій.

Коломієць живе в Німеччині з минулого року. Він хоче створити "ніжну, наївну, емоційну і навіть драматичну" музику. Під час роботи намагатиметься уявити собі мирну та квітучу Україну. "Ця історія має хепіенд. І для нас дуже важливо мати хепіенд", — каже митець.

Метрополітен-опера попередньо планує постанову на 2027 чи 2028 рік.

Метрополітен-опера

Метрополітен-опера — провідний оперний театр у США, один із центрів світової музичної культури.

Відкритий у Нью-Йорку 1883 року на кошти акціонерного товариства "Метрополітен гауз-компані" (архітектор Джей Клівленд Кейді). Це єдиний в США постійний оперний театр.

У театрі виступали українські співаки та співачки Бела Руденко, Анатолій Солов'яненко, Інна Бурська, Андрій Добрянський, Іванна Мигаль, Людмила Монастирська та інші. Художником театру був Владислав Клех.

Читайте нас у Facebook, Instagram і Telegram, дивіться наш YouTube

Поділіться своєю історією з Суспільне Культура. З нами можна зв'язатися у соціальних мережах та через пошту: [email protected]

Топ дня

Вибір редакції

На початок