Нацбанк презентував монету із зображенням ЗРК Patriot

Нацбанк презентував монету із зображенням ЗРК Patriot

Нацбанк презентував монету із зображенням ЗРК Patriot
Нова пам'ятна монета із зображенням ЗРК Partiot. Бабель

Нацбанк випустив нову монету номіналом 10 гривень: на її реверсі зображений не гетьман Іван Мазепа, а зенітний ракетний комплекс Patriot. Монету присвятили Силам протиповітряної оборони.

Презентація пам'ятної монети "ППО – надійний щит України" відбулася в Національному банку 4 серпня 2023 року — напередодні Дня Повітряних Сил ЗСУ (6 серпня). Нова монета доповнила серію "Збройні Сили України".

Монету презентували голова Національного банку Андрій Пишний, командувач Повітряних сил ЗСУ генерал-лейтенант Микола Олещук та командувач повітряного командування "Центр" Повітряних Сил ЗСУ генерал-лейтенант Анатолій Кривоножко.

"Віримо, що пам'ять про звитягу українських захисників неба назавжди залишиться відкарбованою в історії України, як вона відсьогодні відкарбована в прямому сенсі на монетах Національного банку. Це наш спосіб вклонитися Збройним Силам України, подякувати за мужність, витримку, незламність та сміливість", — сказав Пишний.

Нацбанк презентував монету із зображенням ЗРК Patriot
Нова пам'ятна монета із зображенням ЗРК Partiot. НБУ

За своїми характеристиками пам'ятна монета ідентична монеті номіналом 10 гривень зразка 2018 року. Єдина відмінність — тематичний реверс на військову тематику. Там викарбувано ЗРК Patriot. На тлі — стилізований радар, що визначає ціль. Угорі є надпис по колу "ППО — надійний щит України".

Банки-дистриб'ютори не будуть випускати або продавати монети як нумізматичну продукцію, тобто товар для колекціонерів.

Ці спеціальні монети зможуть бути використані в обігу та матимуть юридичну силу як засіб платежу зі значенням 10 гривень.

До кінця 2023 року планують ввести в обіг ще дві пам'ятні монети. Одна з них буде присвячена Збройним Силам України.

Читайте нас у Facebook, Instagram і Telegram, дивіться наш YouTube

Поділіться своєю історією з Суспільне Культура. З нами можна зв'язатися у соціальних мережах та через пошту: [email protected]

На початок