Внаслідок нічної російської ракетної атаки 20 липня постраждало два музеї в Одесі та центр творчості у Миколаєві. Про це повідомляє Міністерство культури та інформаційної політики.
"Під час російських атак пошкоджень зазнали також об’єкти у Миколаєві — повністю знищено будівлю Миколаївського обласного центру народної творчості та культурно-освітньої роботи, який розташовувався в історичній будівлі — пам‘ятці архітектури місцевого значення", — зазначає пресслужба відомства.
В місті під удар потрапили приміщення Одеського літературного музею та Одеського археологічного музею. В одному пошкоджено будівлю, в іншому — вікна та двері.
"Нагадаємо, внаслідок російських обстрілів страждає об‘єкт Всесвітньої спадщини — історичний центр Одеси з портовою частиною", — додали в Мінкульті.
Історичний центр Одеси внесли до Основного списку об’єктів Всесвітньої спадщини ЮНЕСКО у січні 2023 року. До основного списку зарахували вулиці, будівлі та інші об'єкти, які мають ознаки мультикультуралізму. Зокрема, це ансамбль Приморського бульвару, Театральна площа, вулиці Дерибасівська, Гоголя.
Руйнування музеїв підтвердила заступниця директора з розвитку Одеського художнього музею Олександра Ковальчук.
"Під час сьогоднішнього обстрілу, вибуховою хвилею було пошкоджено вікна та частково стелі у трьох музеях Одеси", — написала вона, зауваживши, що ситуацію ускладнює злива.
У літературному музеї вибуховою хвилею пошкоджено більшість вікон, постраждали інтер'єри музею, впала стеля у двох залах, заподіяно шкоду експонатам.
Археологічний музей на своїй сторінці у Facebook також підтвердив ушкодження, однак не уточнює, що саме постраждало.
Що відомо про повітряну атаку Росії вночі 20 липня
Уночі окупанти знову атакували південні регіони України. Станом на восьму ранку відомо про знищені 2 крилаті ракети морського базування "Калібр", 3 крилаті ракети наземного базування "Іскандер-К" і 13 "Шахедів".
Цього разу під ударом російських ракет Одеса та Миколаїв. Загалом російське військо випустило 38 боєприпасів: 19 крилатих ракет та 19 дронів-камікадзе.
Читайте нас у Facebook, Instagram і Telegram, дивіться наш YouTube
Поділіться своєю історією з Суспільне Культура. З нами можна зв'язатися у соціальних мережах та через пошту: [email protected]