В Індії з'явилася найбільша офісна будівля у світі, обігнавши за розмірами Пентагон

В Індії з'явилася найбільша офісна будівля у світі, обігнавши за розмірами Пентагон

В Індії з'явилася найбільша офісна будівля у світі, обігнавши за розмірами Пентагон
Surat Diamond Bourse

У місті Сурат в Індії завершили будівництво нового офісного центру — Діамантової біржі Сурат. Центр із площею у понад 656 600 м² став новою найбільшою у світі офісною будівлею, обійшовши Пентагон. Про це повідомило CNN.

За 240 км на північ від Мумбая розташований осередок промисловості дорогоцінного каміння — місто Сурат у штаті Гуджарат. Тут ограновують близько 90% усіх алмазів планети.

Тепер у Сураті є окрема будівля для компаній, які займаються дорогоцінним камінням. Комплекс має назву Діамантова біржа Сурат (Surat Diamond Bourse). Він має стати місцем роботи для понад 65 000 фахівців, включно з огранниками, полірувальниками і продавцями. За словами гендиректора проєкту Махеша Гадхаві, новий центр позбавить тисячі людей від потреби їздити у справах до Мумбая.

Проєкт Діамантової біржі Сурат (Surat Diamond Bourse)
Проєкт Діамантової біржі Сурат (Surat Diamond Bourse). Surat Diamond Bourse

Про будівлю Surat Diamond Bourse

Будівництво тривало 4 роки — дещо затрималося через пандемію COVID-19. Роботи коштували 32 мільярди рупій (388 мільйонів доларів). Будівлю має офіційно відкрити прем'єр-міністр Індії Нарендра Моді, який народився в штаті Гуджарат.

Будівництво Діамантової біржі Сурат (Surat Diamond Bourse)
Будівництво Діамантової біржі Сурат (Surat Diamond Bourse). Surat Diamond Bourse

Архітектори центру підрахували, що він займає понад 7,1 млн квадратних футів (понад 656 600 м²) площі. Тобто новий центр більший за Пентагон, який до цього вважали найбільшою офісною будівлею світу. Будівля Міноборони США — це рівносторонній п’ятикутник, загальний периметр якого становить 1,5 км. Площа Пентагону становить 604 тисячі м²; сумарна довжина коридорів — 28 км. Споруда має 5 надземних і 2 підземних поверхи.

Surat Diamond Bourse
Surat Diamond Bourse. Surat Diamond Bourse

Офіс у Сураті — розгалужений 15-поверховий комплекс, що складається з 9 прямокутних частин, з’єднаних між собою центральним "хребтом". У центрі є 131 ліфт, а також заклади харчування, роздрібної торгівлі, оздоровлення та конференц-зали для працівників. Тут може розміститися понад 4700 офісних приміщень, зокрема майстерень огранення та полірування діамантів.

Екологічність і демократичність будівлі

Будівлю спланувала індійська архітектурна фірма Morphogenesis. Співзасновниця фірми Соналі Растоґі розповіла про екологічність і демократичність офісного центру. По-перше, попри те, що в окремих офісах буде звичайне кондиціонування, близько половини будівлі охолоджується за допомогою природної вентиляції, а спільні приміщення забезпечуються із сонячної енергії.

По-друге, конструкція споживає на 50% менше енергії, ніж максимально дозволено в регіоні. Архітекторка сподівається, що екологічний дизайн будівлі впливатиме на майбутній розвиток і всього міста Сурат, де літні температури можуть перевищувати 43°C.

Проєкт Діамантової біржі Сурат (Surat Diamond Bourse)
Проєкт Діамантової біржі Сурат (Surat Diamond Bourse). Surat Diamond Bourse

Окрім того, за даними Morphogenesis, в офісному центрі рівні умови для всіх компаній. Офіси з’єднані довгим центральним коридором — завдяки такому проєктуванню працівники матимуть рівновіддалений доступ до будь-яких зручностей центру. Щоб вийти з будь-якого офісного приміщення, знадобиться не більше ніж 7 хвилин. Також будівля має 9 внутрішніх двориків із місцями для відпочинку та мініводоймами, щоби колеги та партнери могли обговорити роботу та угоди.

Читайте нас у Facebook, Instagram і Telegram, дивіться наш YouTube

Поділіться своєю історією з Суспільне Культура. З нами можна зв'язатися у соціальних мережах та через пошту: [email protected]

На початок