У місті Сурат в Індії завершили будівництво нового офісного центру — Діамантової біржі Сурат. Центр із площею у понад 656 600 м² став новою найбільшою у світі офісною будівлею, обійшовши Пентагон. Про це повідомило CNN.
За 240 км на північ від Мумбая розташований осередок промисловості дорогоцінного каміння — місто Сурат у штаті Гуджарат. Тут ограновують близько 90% усіх алмазів планети.
Тепер у Сураті є окрема будівля для компаній, які займаються дорогоцінним камінням. Комплекс має назву Діамантова біржа Сурат (Surat Diamond Bourse). Він має стати місцем роботи для понад 65 000 фахівців, включно з огранниками, полірувальниками і продавцями. За словами гендиректора проєкту Махеша Гадхаві, новий центр позбавить тисячі людей від потреби їздити у справах до Мумбая.

Про будівлю Surat Diamond Bourse
Будівництво тривало 4 роки — дещо затрималося через пандемію COVID-19. Роботи коштували 32 мільярди рупій (388 мільйонів доларів). Будівлю має офіційно відкрити прем'єр-міністр Індії Нарендра Моді, який народився в штаті Гуджарат.

Архітектори центру підрахували, що він займає понад 7,1 млн квадратних футів (понад 656 600 м²) площі. Тобто новий центр більший за Пентагон, який до цього вважали найбільшою офісною будівлею світу. Будівля Міноборони США — це рівносторонній п’ятикутник, загальний периметр якого становить 1,5 км. Площа Пентагону становить 604 тисячі м²; сумарна довжина коридорів — 28 км. Споруда має 5 надземних і 2 підземних поверхи.

Офіс у Сураті — розгалужений 15-поверховий комплекс, що складається з 9 прямокутних частин, з’єднаних між собою центральним "хребтом". У центрі є 131 ліфт, а також заклади харчування, роздрібної торгівлі, оздоровлення та конференц-зали для працівників. Тут може розміститися понад 4700 офісних приміщень, зокрема майстерень огранення та полірування діамантів.
Екологічність і демократичність будівлі
Будівлю спланувала індійська архітектурна фірма Morphogenesis. Співзасновниця фірми Соналі Растоґі розповіла про екологічність і демократичність офісного центру. По-перше, попри те, що в окремих офісах буде звичайне кондиціонування, близько половини будівлі охолоджується за допомогою природної вентиляції, а спільні приміщення забезпечуються із сонячної енергії.
По-друге, конструкція споживає на 50% менше енергії, ніж максимально дозволено в регіоні. Архітекторка сподівається, що екологічний дизайн будівлі впливатиме на майбутній розвиток і всього міста Сурат, де літні температури можуть перевищувати 43°C.

Окрім того, за даними Morphogenesis, в офісному центрі рівні умови для всіх компаній. Офіси з’єднані довгим центральним коридором — завдяки такому проєктуванню працівники матимуть рівновіддалений доступ до будь-яких зручностей центру. Щоб вийти з будь-якого офісного приміщення, знадобиться не більше ніж 7 хвилин. Також будівля має 9 внутрішніх двориків із місцями для відпочинку та мініводоймами, щоби колеги та партнери могли обговорити роботу та угоди.
Читайте нас у Facebook, Instagram і Telegram, дивіться наш YouTube
Поділіться своєю історією з Суспільне Культура. З нами можна зв'язатися у соціальних мережах та через пошту: [email protected]