На Takflix вийшов український документальний фільм "І кожна річка"

На Takflix вийшов український документальний фільм "І кожна річка"

На Takflix вийшов український документальний фільм "І кожна річка"
. Olesya Morgunets-Isaenko / Facebook

В онлайн-кінотеатрі українських стрічок Takflix тепер можна подивитися документальне кіно Олесі Моргунець-Ісаєнко "І кожна річка", присвячене екології водойм в Україні.

Фільм можна переглянути за 95 грн. Доступні українські та англійські субтитри.

"Річки мають для людини сакральне значення. Кожен народ має свою священну річку. Особисто для мене — це річка Остер, яка, на жаль, скоро може зникнути. Кожна річка — чиїсь відображення та пам'ять. І стан кожної з них — це результат нашої з вами діяльності чи бездіяльності, а не лише кліматичних змін", — розповідає про свою роботу режисерка Олеся Моргунець-Ісаєнко.

Про фільм "І кожна річка"

Він створений 2021 року. Авторки сценарію — Анастасія Матешко, Олеся Моргунець-Ісаєнко, оператор-постановник — Євгеній Кирей, продюсерка — Олена Яковенко. Стрічку презентували в межах фестивалю документального кіно Docudays.

Зокрема, показ відбувся 28 травня в артпросторі "Цегла" в межах "місяця Романа ТкаченкаВійськовий і представник спільноти ЛГБТ+, що загинув на Харківщині у 21 рік" за підтримки історичного фестивалю Legio Historica.

Фільм охоплює всі регіони України та показує проблеми не лише річок, а всіх водойм узагалі. Наприклад, показано проблему опріснення морської води в штучному озері Сасик. Фільм наголошує: через людську діяльність водойми в Україні ще з часів СРСР забруднюються, цвітуть, зникають. Режисерка додала архівні кадри між актуальними зйомками стану річок — наприклад, про зведення ГЕС чи Бортницької станції аерації.

Режисерка Олеся Моргунець-Ісаєнко
Режисерка Олеся Моргунець-Ісаєнко. Olesya Morgunets-Isaenko / Facebook

Фільм отримав нагороди на Italia Green Film Festival і на екофестивалі Nemzetközi Természet- és Környezetvédelmi Filmfesztivál в Угорщині. Режисерка стрічки Олеся Моргунець-Ісаєнко працює в індустрії кіно з 2008 року. Їй зокрема належить робота "Щедрик".

Читайте нас у Facebook, Instagram і Telegram, дивіться наш YouTube

Поділіться своєю історією з Суспільне Культура. З нами можна зв'язатися у соціальних мережах та через пошту: [email protected]

На початок