"Реорганізація" Довженко-Центру: Держкіно просить закрити справу

"Реорганізація" Довженко-Центру: Держкіно просить закрити справу

Важливо
"Реорганізація" Довженко-Центру: Держкіно просить закрити справу
Суд між Держкіно і "Довженко-Центром": ілюстративне фото. Колаж Суспільне Культура

У Господарському райсуді Києва 29 червня Держкіно подало клопотання про закриття справи щодо Довженко-Центру, бо скінчилися строки виконання наказу про реорганізацію.

За словами кореспонденток Суспільного, клопотання підписала заступниця голови Держкіно Юлія Шевчук, але її мали б підписувати як "виконувач обов'язків".

Довженко-Центр попросив час на ознайомлення, щоб дослідити повноваження Юлії Шевчук на підписання наказу. Також у суду були питання щодо того, чи має вона повноваження.

Суд переніс розгляд справи на 11 липня 17:00.

Судове засідання у справі "Довженко-Центру" проти Держкіно
Судове засідання у справі "Довженко-Центру" проти Держкіно. Дар'я Кінша / Суспільне

Представники Держкіно швидко пішли після засідання, не спілкувавшись із журналістами. Натомість гендиректорка Довженко-Центру Олена Гончарук зазначила, що це клопотання нічого не значить, бо "швидше за все там на столі лежить вже новий наказ" про реорганізацію.

Люди прийшли на засідання у справі "Довженко-Центру" проти Держкіно
Люди прийшли на засідання у справі "Довженко-Центру" проти Держкіно. Дар'я Кінша / Суспільне

Держкіно подало клопотання до суду щодо скасування наказу про реорганізацію Довженко-Центру
Держкіно подало клопотання до суду щодо скасування наказу про реорганізацію Довженко-Центру. Фото: Олександра Максименко/Суспільне Культура

Що відомо про конфлікт Держкіно та Довженко-Центру?

  • 16 серпня 2022 року оприлюднили наказ Держкіно реорганізувати Довженко-Центр у декілька нових юридичних осіб. У Центрі заявили, що це рішення означає ліквідацію національного кіноархіву.
  • 28 жовтня Довженко-Центр повідомив, що вони подали в суд на Держкіно з вимогою визнати незаконним та скасувати наказ про "реорганізацію".
  • 27 березня 2023 року відбулося останнє підготовче засідання, а 2 травня почали розгляд справи по суті. Тоді представник Держкіно у суді зазначив, що офіційно Довженко-Центр не є фільмофондом та не має "предметів, віднесених до державної частини музейного фонду".
  • На останньому засіданні 27 червня представники Держкіно попросили перерву в розгляді справи, оскільки Кабінет Міністрів не прийняв Стратегію розвитку кінематографії та дав Держкіно два місяці на доопрацювання цього документу. Адвокати Держкіно зазначили, що за два місяці питання реорганізації може втратити актуальність. Однак суддя відхилила клопотання та призначила дату наступного засідання.

Читайте нас у Facebook, Instagram і Telegram, дивіться наш YouTube

Поділіться своєю історією з Суспільне Культура. З нами можна зв'язатися у соціальних мережах та через пошту: [email protected]

На початок